Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

PROBUĎTE V SOBĚ UMĚLCE

2011-03-22 19:48

Chcete se o prázdninách či dovolené věnovat některým z výtvarných koníčků jako je korálkování, ubrousková technika, malba apod.? Poradíme vám, ve kterých prodejnách výtvarných potřeb najdete veškerý potřebný materiál "pod jednou střechou".

Obchodů s výtvarnými potřebami je v Praze poměrně dost, ale většina z nich se buď specializuje jen na některé výtvarné techniky nebo jsou naopak tyto potřeby jen doplňkem papírenského sortimentu a výběr je omezen na nejběžnější techniky jako je kresba, malba a modelování.

Navštivte s námi dnes tři prodejny, kde si nejen vyberete materiály pro své oblíbené výtvarné činnosti, ale dost možná se pod vlivem široké nabídky rozhodnete vyzkoušet i další.

Rozdvojené potřeby

K nejznámějším obchodům s výtvarným sortimentem patří Altamira, sídlící na dvou adresách, které však od sebe dělí jen roh domu. Zatímco v Jilské ulici zakoupíte vše pro klasické techniky - malbu, kresbu, kaligrafii a airbrush, tedy barvy, tužky, pastely, plátna, kartony, malířské stojany, dřevěné modely, dále restaurátorské potřeby a odbornou literaturu, za rohem ve Skořepce vás čekají potřeby pro spíše zájmové činnosti jako je malba na hedvábí a sklo, mozaika, enkaustika, plstění, decoupage, smaltování za studena, fimo, korálkování apod.

Daní za širokou nabídku (dohromady v obou prodejnách na 4000 položek) je v Jilské naprostý nedostatek prostoru a nepřehlednost, takže pokud sem vyrazíte bez přesné představy, co za pomůcky chcete nakoupit, budete se v prodejně orientovat opravdu jen stěží. Naštěstí je tu školený personál, který vám z nesnází dokáže pomoci.

Obchod najdete na adresách Praha 1, Jilská 2 a Skořepka 1. Příjemná je prodejní doba, otevřeno mají ve všední dny od 9 do 19 hod a v sobotu od 10 do 17 hod. Více informací včetně návodů k výtvarným technikám najdete na webových stránkách prodejny .

Největší rozměr

Největší prodejní plochu a nejširší sortiment má bezesporu Market Art pod Karlovým náměstím. Nemáte-li ještě vyhraněnou zálibu, tady ji určitě objevíte a nejspíš ne jen jednu. Kromě pomůcek ke kresbě a malbě, se sortiment zaměřuje také na malování na hedvábí, sklo, keramiku, modelování, linoryt, řezbářství, mozeiku, na ubrouskovou techniku, patinování, krakelování, odlévání do forem, výrobu svíček a mýdel, korálkování apod. Oproti většině takto zaměřených obchodů tu zakoupíte nejen výtvarné pomůcky, ale i předměty, které byste si rádi ozdobili jako skleničky, hrnky, květináče, sádrové odlitky, krabičky.

Uličky mezi jednotlivými regály jsou sice trochu stísněné, ale přesto se s ostatními vybírajícími nemusíte těsnat na malém prostoru, což vám dává možnost pobývat v obchodě jakkoliv dlouho se vám zlíbí. I zde se můžete v případě potřeby spolehnout na odbornou radu.

Adresa prodejny Praha 2, Václavská 12, prodejní doba pondělí až pátek 10 až 18 hodin, sobota 10 až 14 hodin. Více o sortimentu včetně ukázek a návodů najdete zde.

Jako dlaň

Kreativní obchůdek a zároveň prodejní galerie Bubble creativ sídlící na libeňské Palmovce má jen několik metrů čtverečních, ale pro šikovné ruce se tu najde pokladů víc než dost. Největší výběr je tu v komponentech potřebných pro techniky korálkování a drátkování. Kdo si myslí, že by složitější šperky sám nezvládl, může si je v obchůdku zakoupit už hotové nebo se zúčastnit některého z pořádaných kurzů, kde se základům techniky naučí. Další z kurzů, které tu pořádají, se věnuje knihařině.

Mimo nejrůznějších velikostí a barev korálků jsou tu k dostání také kovové přívěsky v podobě zvířat, hvězdiček a dalších motivů, z nichž je možné sestavit náušnice, náramky nebo jimi přizdobit kabelku nebo oblečení. Velký výběr je i v ubrouscích a kapesníčcích pro decoupage, akrylových malířských i hobby barvách, barvách na textil či sklo, art gelech, hmotách fimo. Nechybí ani plátna, dřevěné krabičky a rámečky, potřeby pro výrobu svíček, potřeby pro odlévání atd.

Krámek najdete na Sokolovské 125 v Praze 8, otevírací doba pondělí až pátek od 10 do 18 hod. Více včetně ukázek objevíte na webových stránkách .

Altamira:Bubble:

MarketArt:


Zuzana Ottová
Foto: Market Art a Zuzana Ottová

Zuzana Ottová

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>