Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

PROBUĎTE V SOBĚ UMĚLCE (1)

2011-03-22 19:48

Chcete se o prázdninách či dovolené věnovat některým z výtvarných koníčků jako je korálkování, ubrousková technika, malba apod.? Poradíme vám, ve kterých prodejnách výtvarných potřeb najdete veškerý potřebný materiál "pod jednou střechou".

Obchodů s výtvarnými potřebami je v Praze poměrně dost, ale většina z nich se buď specializuje jen na některé výtvarné techniky nebo jsou naopak tyto potřeby jen doplňkem papírenského sortimentu a výběr je omezen na nejběžnější techniky jako je kresba, malba a modelování.

Navštivte s námi dnes tři prodejny, kde si nejen vyberete materiály pro své oblíbené výtvarné činnosti, ale dost možná se pod vlivem široké nabídky rozhodnete vyzkoušet i další.

Rozdvojené potřeby

K nejznámějším obchodům s výtvarným sortimentem patří Altamira, sídlící na dvou adresách, které však od sebe dělí jen roh domu. Zatímco v Jilské ulici zakoupíte vše pro klasické techniky - malbu, kresbu, kaligrafii a airbrush, tedy barvy, tužky, pastely, plátna, kartony, malířské stojany, dřevěné modely, dále restaurátorské potřeby a odbornou literaturu, za rohem ve Skořepce vás čekají potřeby pro spíše zájmové činnosti jako je malba na hedvábí a sklo, mozaika, enkaustika, plstění, decoupage, smaltování za studena, fimo, korálkování apod.

Daní za širokou nabídku (dohromady v obou prodejnách na 4000 položek) je v Jilské naprostý nedostatek prostoru a nepřehlednost, takže pokud sem vyrazíte bez přesné představy, co za pomůcky chcete nakoupit, budete se v prodejně orientovat opravdu jen stěží. Naštěstí je tu školený personál, který vám z nesnází dokáže pomoci.

Obchod najdete na adresách Praha 1, Jilská 2 a Skořepka 1. Příjemná je prodejní doba, otevřeno mají ve všední dny od 9 do 19 hod a v sobotu od 10 do 17 hod. Více informací včetně návodů k výtvarným technikám najdete na webových stránkách prodejny .

Největší rozměr

Největší prodejní plochu a nejširší sortiment má bezesporu Market Art pod Karlovým náměstím. Nemáte-li ještě vyhraněnou zálibu, tady ji určitě objevíte a nejspíš ne jen jednu. Kromě pomůcek ke kresbě a malbě, se sortiment zaměřuje také na malování na hedvábí, sklo, keramiku, modelování, linoryt, řezbářství, mozeiku, na ubrouskovou techniku, patinování, krakelování, odlévání do forem, výrobu svíček a mýdel, korálkování apod. Oproti většině takto zaměřených obchodů tu zakoupíte nejen výtvarné pomůcky, ale i předměty, které byste si rádi ozdobili jako skleničky, hrnky, květináče, sádrové odlitky, krabičky.

Uličky mezi jednotlivými regály jsou sice trochu stísněné, ale přesto se s ostatními vybírajícími nemusíte těsnat na malém prostoru, což vám dává možnost pobývat v obchodě jakkoliv dlouho se vám zlíbí. I zde se můžete v případě potřeby spolehnout na odbornou radu.

Adresa prodejny Praha 2, Václavská 12, prodejní doba pondělí až pátek 10 až 18 hodin, sobota 10 až 14 hodin. Více o sortimentu včetně ukázek a návodů najdete zde.

Jako dlaň

Kreativní obchůdek a zároveň prodejní galerie Bubble creativ sídlící na libeňské Palmovce má jen několik metrů čtverečních, ale pro šikovné ruce se tu najde pokladů víc než dost. Největší výběr je tu v komponentech potřebných pro techniky korálkování a drátkování. Kdo si myslí, že by složitější šperky sám nezvládl, může si je v obchůdku zakoupit už hotové nebo se zúčastnit některého z pořádaných kurzů, kde se základům techniky naučí. Další z kurzů, které tu pořádají, se věnuje knihařině.

Mimo nejrůznějších velikostí a barev korálků jsou tu k dostání také kovové přívěsky v podobě zvířat, hvězdiček a dalších motivů, z nichž je možné sestavit náušnice, náramky nebo jimi přizdobit kabelku nebo oblečení. Velký výběr je i v ubrouscích a kapesníčcích pro decoupage, akrylových malířských i hobby barvách, barvách na textil či sklo, art gelech, hmotách fimo. Nechybí ani plátna, dřevěné krabičky a rámečky, potřeby pro výrobu svíček, potřeby pro odlévání atd.

Krámek najdete na Sokolovské 125 v Praze 8, otevírací doba pondělí až pátek od 10 do 18 hod. Více včetně ukázek objevíte na webových stránkách .

Altamira:Bubble:

MarketArt:


Zuzana Ottová
Foto: Market Art a Zuzana Ottová

Zuzana Ottová

Komentáře (1)

Wikipedia Creation Services 2020-03-30 05:51:05
Youth itself was ordinarily whenever everybody gotten the opportunity to get their preferred colored pencils and scrawl anything they desired. What's more, for me, those minutes filled in as the impetus for what I would later on need to accomplish for an incredible remainder.

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>