Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

OBCHODY S LETNÍ POHODOU (5)

2009-11-30 16:41

Nemůžete zapomenout na sluncem prozářenou dovolenou nebo se naopak letos na žádnou nechystáte? Vytvořte si jižanskou atmosféru doma pomocí vhodného nábytku a bytových doplňků. Tady je několik tipů na obchody, kde je seženete.

Nejste-li vyznavači sterilního minimalistického stylu a chcete, aby z vašich "čtyř stěn" sálalo skutečné teplo domova, vezměte si na pomoc teplé barvy a materiály, přidejte nábytek s doplňky, evokujícími kraje, kde slunce hřeje většinu dní v roce a lidé žijící pod ním jsou šťastnější, i když jim třeba osud není příznivě nakloněn. Podle vlastního temperamentu a odvahy experimentovat, můžete volit mezi jemně romantickým nebo vesele rozverným stylem jižních krajů napříč všemi kontinenty.

Mexické slunce

První si představíme obchod, ve kterém to skutečně "hraje všemi barvami". Podle chuti si zařizovacími předměty z La Lagartije můžete rozjasnit celý byt nebo jen oživit stávající zařízení několika originálními kousky.

La Lagartija je specializovaný obchod s keramikou a dalšími interiérovými doplňky ruční výroby dováženými přímo z Mexika. Hlavní sortiment tvoří originální malovaná umyvadla a obklady v typických mexických barvách a vzorech, v nichž se odrážejí dozvuky mayské a aztécké kultury i dědictví španělských dobyvatelů.

Na stránkách obchodu se můžete seznámit s postupem, jakým vaše budoucí umyvadlo nebo dlaždice vznikají. Ale teprve "naživo", když se jich dotknete, ucítíte ten rozdíl mezi chladnou bílou sériově vyráběnou sanitární keramikou a výrobkem, na němž zanechala svou stopu lidská ruka i tradice země odkud pocházejí.

Na výběr máte několik desítek dekorů s ornamentálními, florálními či figurativními náměty od decentně pojatých až po tradičně mexicky pestrobarevné. K nejvyhledávanějším patří motivy slunce a měsíce, rybiček či ještěrek, které jsou v Mexiku pokládány za symboly štěstí a daly název i samotné prodejně.

Kromě tohoto druhu keramiky si můžete domů odnést trochu středoamerického sluníčka v keramických mísách, talířích, hrncích a pohárcích, rámečcích, květináčích, obalech na papírové kapesníky, ale třeba i krytech na vypínače. Společnost vám doma mohou dělat například různá zvířátka typická pro tuto oblast, ať už jsou to zmiňované ještěrky, papoušci, kojoti nebo trochu tajemné keramické rohaté lebky či naopak veselá sluníčka. Tequilu nejlépe vychutnáte z pravých mexických keramických či skleněných pohárků.

Další část nabídky tvoří nábytek z masivního dřeva s ruční řezbou, zrcadla s ručně zdobenými patinovanými kovovými rámy, zdobené kovové lampy ve tvaru hvězd, keramická nástěnná a závěsná svítidla a nakonec drobné zdobné předměty z papírmašé.

Umyvadla stojí podle typu a velikosti od 6 990 do 19 990 Kč. Obklady můžete nakupovat kusově nebo po obvyklých čtverečních metrech, uplatnit lze množstevní slevu. Podle typu a rozměru zaplatíte za jednu obkladačku 39 nebo 49 Kč, za m2 od 2 457 Kč. Dekorativní mini obkladačky 3x3 cm jsou k dostání po 19 Kč za kus. Zrcadla i lampy pořídíte od 1 190 Kč, nábytek od 6 990 Kč, drobnou keramiku a nádobí či papírové doplňky od 90 Kč. Navíc v těchto dnech probíhá 25% sleva na veškerý sortiment.

Adresa obchodu je La Lagartija, Praha 3, Prokopova 13. Více se dozvíte zde.


Maňana, siesta

Na americkém kontinentu ještě zůstaneme, protože k pravému odpočinku neboli siestě tu patří hamaka, tedy hezky česky houpací síť. Pokud zvolíte dostatečně velkou a budete v ní ležet kolmo k ose úvazu, máte zajištěno jedno z nejzdravějších ležení vůbec. Pro kratší odpočinek postačí i ty nejznámější, v nichž se leží podélně s osou úvazu nebo sedací houpačky.

V prodejně Intrea-Piko v Radlické ulici 80 v Praze 5 na vás čekají všechny typy sítí, s možností uchycení po stranách, nahoře nebo na speciální rámovou konstrukci. Materiály a výrazné barvy umožňují vyladit interiér i exteriér do jihoamerického stylu či pomocí přírodních tónů a krajkoví navodit romanticky nostalgickou atmosféru koloniálních časů.

Nejlevnější houpací síť tu stojí 1 190 Kč, nejdražší 5 590 Kč, některé vycházejí levněji při koupi přes e-shop. Přehled výrobků najdete na stránkách Intrea-Piko, s.r.o.


Vůně Provence

Dáváte-li přednost letnímu cestování po Evropě a svému domovu byste chtěli vdechnout snově romantickou náladu, pak vsaďte na francouzský šarm s vůní levandule, který v sobě spojuje Provence. Vše od sušené levandule po bělostný nábytek pořídíte v obchodě Ma Maison. K doladění atmosféry si zde vyberete i originální svítidla, zrcadla, přehozy, ubrusy, keramické nádobí, příbory či koupelnové doplňky včetně mýdel.

Nábytek z masivu nechá Ma Maison vyrobit na základě vaší objednávky v České republice, takže se nemusíte obávat navýšení o clo a dopravu. Domluvit se můžete na přizpůsobení velikosti nábytku vašim potřebám. Kromě klasické bílé můžete vybrat buď jinou barvu z katalogu nebo si nechat provést nátěr barvou, kterou si sami zvolíte. Vyrobí vám i nábytek, který nemá obchod v současnosti v nabídce. Nábytek vám také v Praze doveze zdarma.

Ma Maison sídlí na adrese Dlouhá 24, Praha 1. Katalog si můžete prohlédnout na stránkách obchodu.


Zuzana Ottová
Foto: La Lagartija, Intrea, Ma Maison

 

Zuzana Ottová

Komentáře (5)

stumble guys 2022-10-28 06:10:04
This web site is really a walk-through for all of the info you wanted about this and didn’t know who to ask. Glimpse here, and you’ll definitely discover it.
quordle moviedle 2022-08-26 04:36:33
I'm very impressed with the style you give it looks so peaceful. I want to buy them, how do I do?
Barvy Mexika 2016-02-23 10:24:26
Mexická barevná umyvadla a obklady http://www.barvymexika.cz/
Barvy Mexika 2016-02-23 10:24:11
Mexická barevná umyvadla a obklady
Adeal Urbanova 2012-04-24 07:06:20
Dobry den, Rada bych Vam chtela nebidnout mexickou artesanii. Jsme firma Grupo HU a sidlime v Hlavnim meste Mexico D.F. a zabyvame se exportem mexickych vyrobku. Mame v nabidce spoustu produktu, jako slunce z brocne, satky na noseni deti, figurky a podobne. Popripade najdeme i nejaky Vas specificky vyrobek. Dekuji za Vas cas, budu se tesit na Vasi zpravu s pozdravem a pranim krasnho dne Adela Urbanova Mexico D.F. Cel: 04455 44738026

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>