Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Obchody se vzpomínkami (5)

2010-04-20 00:00

Máte rádi staré věci, v nichž je zakonzervovaná historie a vzpomínka na jejich tvůrce i majitele nebo s nimi naopak odmítáte sdílet společnou domácnost a chcete se jich zbavit? Několik prověřených tipů vás nasměruje, kam pro ně i s nimi.

Ač se jedná o věci z dob, kdy čas plynul, alespoň z našeho pohledu poklidně, a ony samy jakoby absenci shonu vyzařovaly, může vám jejich pořizování či prodávání docela zvednout adrenalin. Ať už při hledání těchto "pokladů" nebo hře nervů během aukčního přihazování.

Čekárny pro dříve vytvořené

Aukční domy, starožitnosti či bazary jsou vlastně čekárnami v přestupních stanicích, z nichž se umělecké, sbírkové i užitné předměty vydávají na cestu do nových domovů. Odtud si můžete odnést vysoce ceněné umělecké dílo nebo jen drobnůstku, která si vás vyhlédla jako budoucího ubytovatele. Stejně tak sem můžete zanést věci, s nimiž nejste schopni nalézt společnou řeč.

Po Praze je takových obchodů a obchůdků nepřeberně, ale ne všude najdete, to co hledáte, nejen co se samotných věcí týče. Podíváme se na čtveřici, která mezi nimi nějakým způsobem vyniká.

Rembrandt i palečnice

Meissner-Neumann, aukční dům patří k nejprestižnějším v republice. Na žebříčku v oboru vystoupal vzhůru už v roce 1997, kdy se stal výhradním aukcionářem uměleckých děl ze slavné Waldesovy sbírky, restituované z Národní galerie v Praze.

Formou přímého prodeje ve svém obchodě nebo na pravidelných aukcích nabízí starožitnosti, umělecké předměty, výtvarné i užité umění. Zboží, spadající do uvedených kategorií také od klientů přímo vykupuje, přebírá do komisního prodeje či případně nabízí v aukcích.

Z výtvarného umění patří největší podíl obrazům, kresbám a grafikám, mezi nimiž se průběžně objevují i práce předních světových umělců jakými jsou například Rembrandt nebo Renoir. Široký výběr je mezi současným uměním a uměním 19. a 20. století. Pořídit tu lze díla renomovaných autorů, stejně jako práce těch méně známých, v cenách pro běžného zájemce méně dostupných i příznivých.

Druhou část prodejní nabídky představuje užité umění jako porcelán a kamenina od nádobí po sošky. Dále sklo, z něhož k nejzajímavějším ze současné nabídky patří soubor 12 ks antického obalového skla ze 2. až 4. století n.l. Samostatnou kategorií jsou hodiny a hodinky všech typů a značek. Hodiny stojací, skříňové, sloupkové, cestovní, ale i méně časté lístkové, na nichž se číslice na jednotlivých lístcích překlápí jako u kalendáře nebo hodiny stínové atd. Hodinky od kapesních po náramkové. Nemenší nabídku představují šperky a stříbrné předměty. Nechybí historický nábytek a na své si tu přijdou také sběratelé chladných i palných zbraní nebo archivních vín a destilátů.


detail Aukčního katalogu Meissner-Neumann, aukční dům, 5/2009

V nabídce se nepravidelně objevují různé kuriozity, v současnosti zde můžete zakoupit "milou" pozornost v podobě funkční palečnice ze 17. století nebo praktický doplněk do domácnosti - dvoukomorovou lednici z první pol. 18 století.

Předností firmy je nejen zmiňovaná široká nabídka kvalitního zboží, ale především profesionální přístup a korektní jednání, které u nákupu i prodeje předmětů umělecké i finanční hodnoty ocení každý bezesporu nejvíc.

Kamenný obchod i sídlo firmy Meissner-Neumann, aukční dům, najdete v ulici Jugoslávských partyzánů 20, v Praze 6. Pokud byste měli zájem o návštěvu samotné aukce, pak nejbližší se bude konat v neděli 23. května od 14.00 hod. v hotelu Inter-Continental.
Více o nabídce i připravované aukci se dozvíte zde.

Reálně i virtuálně

Proti Žofínu, kde mívá své aukce, sídlí Aukční síň a galerie Vltavín, kde se můžete nejen pokochat českým výtvarným uměním na pravidelných výstavách, ale také si ho zakoupit, buď přímo v galerii nebo za rohem v prostorách aukční síně, která se orientuje na významné české a evropské výtvarné umělce.

Kromě pravidelných sálových aukcí, nabízejících díla ze všech hlavních výtvarných oborů od českých i světových autorů, pořádá Vltavín celoročně průběžné virtuální aukce, prostřednictvím svých webových stránek. Specialitou jsou mimořádné internetové aukce, jejichž obsahem bývají zajímavá díla či kuriozity.


Aukční katalog Vltavín

Stejně jako v předchozím případě se vám v Aukční síni Vltavín dostane profesionálního přístupu.

Nejbližší aukční den připravuje Vltavín ve spolupráci s aukční galerii Kodl na neděli 25. dubna od 13.00 hod na Žofíně.

Galerie Vltavín sídlí na Masarykově nábřeží 36, Aukční síň Vltavín má adresu totožnou, ale vchod za rohem z Ostrovní ulice. Více o činnosti Aukční síně Vltavín, s.r.o i Galerie Vltavín se dočtete tady.

Dobré pořízení

Patříte-li k početnému okruhu milovníků věcí s duší, majících však hlouběji do kapsy nebo jen hledajících nejrůznější bizardnosti z dob dávných i nedávných, vydejte se cestu za poklady do Antik bazaru Klipi.
V jeho nabídce nechybí starožitnosti, stylový starý nábytek a svítidla, zrcadla, sklo a porcelán, plechovky od potravin, ubrusy, hodinky a hodiny, staré gramofony a desky, knihy. Dále obrazy, sošky, domorodé masky nebo staré pokrývky hlavy, některé i s původními krabicemi k uskladnění, staré vánoční ozdoby atd. V bazaru můžete také nabízet k prodeji věci formou komisního prodeje.


Antik bazar Klipi

Při vstupu do tohoto obchůdku rozhodně nezapomeňte na dobré vychování a pěkně nahlas pozdravte. Vyplatí se vám to mnohonásobně, neboť si tím nakloníte svéráznou paní majitelku i neméně svojsky vyhlížejícího prodavače, kteří vám pak budou daleko ochotněji nápomocni v hledání, a pokud bude korunováno úspěchem, dostanete na většinu zboží zajímavou slevu a ještě pozornost podniku v podobě knížky nebo nějaké drobnosti.


Antik bazar Klipi

Antik Bazar Klipi najdete v Praze 2, ve Vyšehradské 8, poblíž Rašínova nábřeží. Kontakty i cestu vám přiblíží mapka zde.

Bazar ve výloze

Chcete-li vyzkoušet svůj postřeh a doslova si zahrát na zlatokopy, pak se vydejte do holešovického Bazaru v Přístavní ulici. Nabídka je přepestrá od věcí starožitných po zánovní až nové. Ze starých věcí převládá porcelán, sklo, hodiny, šperky a bižuterie, malované krabičky, sošky, svítidla, záclony a vyšívané dečky, kliky a kování. Z novějších tu objevíte např. hračky a sběratelské figurky, hlavolamy, kalkulačky, fotoaparáty, nářadí apod.


Bazar, Přístavní 18, Praha 7

Nejdříve se zastavíte před třemi přeplněnými výlohami, z nichž vám paní majitelka vyhlédnutý kousek vyndá otevřením výlohy zvenčí. Jiná možnost ani není. Pokud nabudete dojmu, že je to tu "trochu" nepřehledné, raději nechoďte dovnitř. Tedy přesněji kousek za vstupní dveře. Dál už se totiž nedostanete a pouze očima budete vybírat doslova z hald věcí, pokrývajících podlahu a přelévajících se přes pult. Zrak vás bude v tomto skladištním ráji skutečně přecházet. Zvyknou-li si rychle vaše oči na selekci této změti, pravděpodobně odejdete s nějakým úlovkem. Nečekejte ovšem vstřícné slevy nebo dárečky. Cenu usmlouváte jen, jste-li opravdový smlouvací profík.


Bazar, Přístavní 18, Praha 7

Na bazarovou všehochuť narazíte hned za rohem ulice Komunardů, v Přístavní 18, v Praze 7. Otevřeno je od pondělí do pátku do 16.30 hod. (mimo polední pauzu), vyberete-li si něco ve výloze po zavírací době do 18 hod., zajdete si o to říct za roh do květinářství.


Bazar, Přístavní 18, Praha 7


Antik bazar Klipi


Antik bazar Klipi
 

Foto: Meissner-Neumann, aukční dům, Aukční síň Vltavín, Zuzana Ottová

Zuzana Ottová

Komentáře (5)

house painting las cruces 2021-12-09 04:22:09
I really loved it here but are there any recent updates? Thanks
implant dentist san jose 2021-12-07 06:02:53
awesome post!
fencecompanymiamifl.com 2021-11-24 07:53:15
Great site thanks admin. More power.
nice blog i love it!
Topcasino.games 2021-07-13 10:10:03
America Gun Ban Home, Syndicated by Countrymen Your News Source Worldwide. Removing the stink from Gun Control and being a Patriot.

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>