Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Výpravy za nábytkem

2009-11-30 16:19

Možná vám na svazku klíčů zrovna přibyl ten nejdůležitější - od nového bytu či domu. Teď už jen potřebujete zaplnit jeho holé stěny nábytkem, osvětlením i nejrůznějšími praktickými i milými drobnostmi. Dost možná ale potřebujete jen nahradit vysloužilou kuchyňskou linku či vytvořit pracovní kout pro vašeho budoucího školáka. Průzkumný let pražskými obchody přinesl pár tipů, ze kterých si vyberete podle svého vkusu i peněženky.

Za standardem nejen do IKEA
Nábytkovou konfekci pořídíte v dobře známých obchodních domech a specializovaných velkoprodejnách s nábytkem, které se liší jak velikostí, tak rozmanitostí nabídky. Sortiment zpravidla zahrnuje vybavení celé domácnosti, ale jen ve střední či vyšší střední kvalitě. Na nábytek je využíván méně trvanlivý materiál jako laminované MDF desky nebo lisovaný papír, který však lze považovat za ekologický počin. Najdete tu i nábytek z masivu, ale netvoří podstatnou část nabídky. Nevýhodou je v těchto obchodech ne zrovna malá plocha, kterou musíte v rámci marketingového tahu provést "okružní jízdu", i když chcete koupit jen pár skleniček. Jste nuceni prokličkovat labyrintem celé nabídky a to by v tom byl čert, abyste si ještě něco nevybrali.


Ikea má chytrý desing, ale také tu nemají vše

V IKEA máte možnost vybavit si svůj dům takzvaně od sklepa po půdu. Od úložných programů pro sklepy a garáže až po postel s nebesy. Seženete tu vše od nábytku po příbor. IKEA vám předvede i názornou ukázku zařízení běžného bytu, ideální je například pro výběr kuchyní. Ke korpusům linky si můžete vybrat z různých typů dvířek, a protože nabídka se během prodejního roku nemění a není nárazová, jako v některých obchodech, můžete si případnou finanční zátěž takového nákupu bez obav rozložit do několika návštěv. Vybavujete-li centrální obytný prostor, najdete tu typově obdobný nábytek jak do kuchyně, tak do obývacího pokoje, kterým celý prostor opticky sjednotíte. Adresy obchodních domů i on-line katalog najdete na www.ikea.cz.
 
Podobně širokou nabídku má i Kika, která ale nepatří k nejlevnějším. Z dalších obchodů s kompletní nabídkou je tu Sconto, nabízející velký výběr nejrůznějších nábytkových sestav i kusovek, stolů, židlí a sedaček. V současnosti i poměrně velký výběr ratanového a dalšího nábytku z exotických materiálů. Více info na: www.kika.cz, www.sconto.cz
 

Sconto: jednoduchý design, exotické materiály

Volný pohyb vám umožní v následujících prodejnách:
V  JYSKu s celkem slušnou nabídkou matrací za obstojné ceny, které se snižují v pravidelných akcích, dále standardní jídelní sety a nejrůznější typy PC a psacích stolů. Najdete tu i něco kousků nábytku v rustikálním stylu z dřevěného masivu - knihovny, kredence, komody za sympatické ceny. Nejbližší prodejnu si najdete na www.jysk.cz.
 
Prodejna Jamall se specializuje pouze na nábytek. Nabízí zařízení do celého bytu i kanceláře. Za zmínku stojí například modulový nábytek Capslock, který svou barevností osloví především děti a teenagery a Fregata pro nestárnoucí romantiky milující moře a dálky. Kontakt i katalog s ceníky na www.jamall.cz.

Prodejna Home Style nabízí kompletní nábytkový sortiment od známé německé firmy Hülsta, doplněný o svítidla, koberce a bytové doplňky od renomovaných firem. Adresu showroomu i přehled sortimentu získáte na www.homestyle.cz.
 

Homestyle: nábytek od profíků

Stoupání na vyšší příčku nábytkového žebříčku
Široký sortiment známých značek ve vyšším standardu i nadstandardu najdete v Alaxu, kde si vyberete vybavení do celého bytu. Předností je velký výběr nápaditého dětského nábytku v různých cenových hladinách. Více info na stránkách www.alax.cz.
 
Pod vlajkou královny nábytkového designu - Itálií plují v Praze další dva obchody a to Eurolux, nabízející moderní interiérový i zahradní nábytek, vestavné skříně, svítidla od značek Porada, Calligaris, Pianca atd. Atraktivní nabídkou jsou originální svítidla české firmy Lucis. O sortimentu i sídlu nábytkového studia více na www.eurolux.cz.
 
Další zastávkou za italskou kvalitou je prodejna Cesare, nabízející jak nejmodernější typy bytového i kancelářského nábytku, tak i širokou nabídku kuchyní od moderních po rustikální. Sortiment jednotlivých firem i info o prodejně na www.cesare.cz.


V Cesare si vyberete kuchyň jako ze zámku

Po stopě špičkového designu
Designový nábytek včetně zahradního, svítidla a doplňky od desítek známých designérů i firem např. Jaspera Morrisona, Phillippa Starcka, Rona Arada, Matea Thuna, studia Olgoj Chorchoj nebo Maxima Velčovského pořídíte v prodejně KONSEPTI. Více o sortimentu, designérech i showroomu na www.konsepti.cz.
 
Patříte-li k milovníkům minimalismu, pak právě na vás čeká kvalitní atypický nábytek od arch. Ivany Dombkové v Donlič interieru. Můžete si tu také nechat zpracovat architektonický návrh vašeho bytu či domu. Stránky architektonického studia najdete na www.donlic.cz.
 

V Konsepti nabízí i takovéhle designové vychytávky

Nejlevnější nakonec
Nechcete-li vyhlížením nábytkových kousků pro váš domov ztrácet čas a chcete koupit ještě levněji ve standardní kvalitě, pak zajděte do H + H nábytek. Spíš než o prodejnu, jde vlastně o prodejní sklad nábytku ze skladových výprodejů či veletržních expozic. Seženete tu kuchyňské linky, nábytkové sestavy, komody, botníky atd. Slušný výběr sedaček včetně možnosti seskládání různých rohových prvků do jedné. Nejlepší úlovek tu jsou asi sofa a rohové díly sedaček, za které zaplatíte okolo 500 až 600 korun. Najdete tu také omezenější nabídku postelí včetně roštů a matrací. Nevyberete-li si, máte možnost kontaktovat hlavní sklad v Říčanech a objednat si ze širší nabídky. Prodejna je umístěna ve dvoře, kam můžete zajet autem, takže odpadá problém s parkováním a nakládáním zakoupeného zboží. V případě potřeby vám zajistí dopravu. Adresu i ukázku sortimentu objevíte na www.euronabytek.cz.
 

Díly sedacích souprav z Euronábytku jdou na odbyt, ale musíte se smířit s tím, že mohou mít tovární vady...:-)
Zuzana Ottová

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>