Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Kam za esoterikou (5)

2010-03-09 00:00

Zajímají vás věci mezi nebem a zemí? Je vám blízká východní kultura? Pozveme vás na dvě místa v Praze, kde získáte potřebné informace i nepostradatelné propriety.

Pro všechny smysly

Jen pár metrů od stanice metra I.P.Pavlova najdete obchod, knihkupectví, přednáškovou místnost, galerii a čajovnu U Džoudyho, kde si přijdou na své všechny smysly. Nabízené zboží uspokojí hned nebo následně vaše duševní i fyzické potřeby.

Pár schůdků a ocitnete se v první části multifunkčního prostoru - v obchůdku, v němž se pokocháte krásou přírodních kamenů i šperků z nich vyrobených nebo si vyberete z léčebné kosmetiky a potravinových doplňků. Postoupíte-li dál do Džoudyho útrob, můžete vybírat z originálních čajů a potřeb pro čajový obřad.

Dostanete-li chuť vypít si misku čaje ihned, posunete se kolem atria, v němž je příjemné posezení v teplejších měsících, do čajovny. Na výběr máte, kromě čajových lahůdek a drobných pochutin i místo, kde si čaj vypijete. Hlavní část čajovny nabízí evropské, poněkud "ikeácky" působící, sezení se židlemi a stoly ze světlého dřevěného masivu. V rohu místnosti se však můžete povalovat na koberci. Stejně je tomu i na galerii, kde si navíc můžete vypůjčit některou ze stolních her a užít si během popíjení horkého moku něco další zábavy.

Chcete-li nakrmit své duševno, sestoupíte do orientálními vůněmi prosyceného suterénu. Tam vás pod klenutými stropy očekává nejdříve prohlídka aktuální výstavy. Až do konce dubna se tu máte možnost seznámit s hřejivými obrazy a keramikou, v jejím případě i doslovně. Snové krajiny, zvířata, rostliny, ornamenty, lidé, skřítci i strážní andělé Ivany a Jana Bambasových se mohou stát chvilkovou radostí nebo i trvalou součástí vašeho interiéru.

V místnosti volně navazující na galerii si pod dohledem Buddhy a meditativně laděných obrazů Zdeňka Hajného, které jsou rovněž prodejné, můžete posedět na meditačních polštářích a případně se zaposlouchat do právě pořádaného komorního koncertu. Chytí-li vás hudební nadšení, není nic snažšího než si odtud odnést některý ze specifických nástrojů jako jsou různé bubínky, indiánské flétny, didgeridoa, tibetské zvonky apod. Netroufáte-li si na vlastní produkci, stačí si vybrat z nabídky CD.

Poslední dvě suterénní místnosti patří knihkupectví, v němž naleznete širokou škálu duchovní literatury, příruček pro vykládaní karet, vytvoření horoskopů, cvičení jógy atd.

Kromě této nabídky U Džoudyho nakoupíte také různé stolní hry pro malé i velké, karetní sady, věštecké koule, kyvadélka, blahopřání s motivy zvěrokruhu nebo etnik, modlitební mlýnky a praporky, mandaly, lapače snů, vonné tyčinky, esence, soli, lampy včetně oněch simulujících sluneční záření, svícny, lampiony štěstí, zvonkohry, různé sošky, talismany a mnoho dalších rituálních i dekoračních předmětů.Pokud byste se chtěli k Džoudymu vypravit některou březnovou sobotu, pak je tu malé upozornění, že z důvodu inventury bude mít obchod zavřeno o sobotách: 13.3., 20.3. a 27.3. a čajovna 27.3.

Obchod a čajovna U Džoudyho sídlí v Jugoslávské 7/670 v Praze 2. Více informací včetně nabídky internetového obchodu najdete zde.

Dobré čtivo i něco navíc

Odpustíte-li si doušek dobrého čaje, můžete nakupovat i přímo v centru, v Celetné ulici v knihkupectví nazvaném příznačně Knihy Dobra. Působivou atmosféru dvoupodlažního interiéru dotváří také výzdoba od akademického malíře Borise Jirků.

Stěžejním artiklem jsou tu samozřejmě knihy, z nichž tu nabízejí až neuvěřitelné množství titulů o východních naukách, náboženství, mystice, meditaci, alchymii, astrologii, věštění, parapsychologii, ale i zdraví a alternativních léčebných metodách. Dále časopisy a kalendáře s esoterickou, náboženskou a ekologickou tématikou. Nechybí tradiční karetní sady pro tarot apod., ale inspirační sady, zabývající se konkrétním tématem. Druhým nejprodávanějším zbožím jsou neopracované i opracované drahé kameny a šperky.

Z nástrojů tu pořídíte tibetské mísy, bubínky a gongy, vybírat můžete také z nahrávek hudebních nosičů.

Bohatý výběr je v soškách, z nichž za zmínku stojí například i typická pražská postava Golema a dalších dekoračních předmětech, které mohou mít i praktické využití jako například věšáčky v podobě koníků či lampiony z rýžového papíru nebo textilu. Koupíte zde také čajové soupravy. K dostání tu jsou předměty feng shui a další speciální symbolické předměty buddhistické, čínské, keltské atd. Nechybí modlící mlýnky, čarodějnické hůlky a další magické speciality.

Z oblasti léčebných pomůcek a přípravků zde zakoupíte aromalampy, aromatické oleje, vonné tyčinky, ajurvédské čaje a jednodruhové léčivé čaje, léčivé kapky, přípravky Bachovy terapie, bylinky, přírodní tzv. divokou kosmetiku, masážní pomůcky a léčitelské sady. Raritkou mezi léčivými předměty je dozajista léčivé vejce, vyrobené z křišťálu či jiných kamenů, opatřené šňůrkou pro snadné vyjmutí. Zařazení mezi tzv. "ženské klenoty" napovídá účel a způsob léčení.

Oproti "Džoudymu" obchod nabízí navíc orientální textil, oděvy, kabelky.

Knihy Dobra najdete na adrese Celetná 32, Praha 1 a na internetoých stránkách tady.
 

Zuzana Ottová

Komentáře (5)

only up 2023-09-05 10:13:07
All are welcome, I'd like to say. I'm a new user; maybe you can help.
painters in casper wy 2021-12-09 04:21:39
Well this is great site! Would definitely recommend this to my friends. Love the read
dental implants san antonio 2021-12-07 06:04:00
great post love it
fencingsantafe.com 2021-11-24 07:53:58
Awesome! Learned alot thanks so much keep posting more.
corpus christi implant dentist 2021-11-23 08:53:29
thanks for this!

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>