Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Nákupy – Luxury

Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Pražský boutique s třemi E: exklusive, écologique, éthique (1)

2011-08-03 20:03

Drobná brunetka s velkýma hnědýma očima, která tenhle obchůdek naproti Vinohradskému pavilonu spolu se sestrou vlastní, má zkrátka vkus. Ten můj samozřejmě, nikomu nevnucuji. Nabízí oblečení z přírodních materiálů, mezi nimiž převládá konopí, ale mají tu i takové speciality jako oblečení z čínské kopřivy. Výběr odpovídá sezóně, takže dnes tu najdete sukně, tílka, trička, letní šaty, lehké kalhoty, kraťasy, boty z bambusu, apod., zkrátka letní kolekci. Dají se nosit během dne, ale zazáříte v nich i ve společnosti. Jsou chic-erotique, ale přitom jaksi elegantně nedbalé. Ceny se pohybují od 900 do 5000 korun, ale díky využití organických materiálů, jsou všechny kousky  mimořádně trvanlivé. Odpovídá tomu i název butiku – EVERGREEN. „Už máme první závislé zákazníky,“ hrdě oznamuje jeho spolumajitelka Karin.
 
Nedávno otevřený butik má i svůj zvláštní příběh. „Byla to docela dlouhá cesta,“ vysvětluje Karin. „Se sestrou, se kterou obchod vlastníme, máme obě alergické děti s citlivou pokožkou a tak jsme hledali věci, které by mohli nosit, a našly jsme.“ U oblečení, které prodávají totiž nerozhoduje pouze materiál, ale celý způsob zpracování. Z procesu jsou vyloučeny agresivní chemikálie, které by přírodní látku znehodnotily. „Máme hodně přísná kritéria výběru,“ doplňuje Karin.
 
Hlavní důraz tu ale kladou na módu, což obchod odlišuje od ekoobchůdků, které se v posledních letech vyrojily v Praze. „Bez přehánění můžu říct, že jsme v Praze první. Obchody s eko nebo bio oblečením tu sice existují, ale my klademe důraz na design.Všechno oblečení pochází z dílen špičkových módních návrhářů, kteří je navrhují v Londýně, ale všechno to ručně dělají lidé v Kathmandú nebo na Bali. Většina věcí je z organických materiálů, což je konopí, přírodní bavlna, čínská kopřiva, která je zatím v Evropě skoro neznámá.“
 
Zároveň jde o módu etickou, což znamená, že firma produkující oblečení garantuje, že lidé, kteří ho vyrábějí, pracují v dobrých podmínkách, pracují standardně osm hodin, dostávají slušný plat a z práce jsou samozřejmě vyloučeny děti. „V současné době bereme hodně věcí od britské značky Komodo, která přesně vyhovuje našim kritériím, vyrábí jen z ekologických materiálů, mají vysoké etické standardy a hlavně dělají skvělý design, což je pro nás nejdůležitější. Později ale chystáme přibrat další značky, které tato náročná kritéria splní,“ nastiňuje další plány Karin.
 
Poslední zvláštností EVERGREENu je atmosféra. Nemusím zdůrazňovat, že obsluha je mimořádně příjemná. K vybírání vám tu uvaří zelený čaj a pokud si něco z nabídky vyberete, zaplatí vám i parkovné. Otevřeno je každý všední den od 10 do 20 hodin, v sobotu mezi 9 a 13 hodinou.
 
Odkaz na mapu s polohou butiku naleznete zde. Jeho webové stránky pak zde.
 
Anna Pachmanová

Komentáře (1)

guinea Pigs and grapes 2023-06-08 08:52:06
Guinea Pigs and grapes best combination for the best food.

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>