Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Už nemusíte nosit nad hlavou kůže nebo lakovaný papír! (2)

2009-11-30 16:06

Tak nějak mohl projevovat svou náhlou radost nad konstrukcí deštníku jeho první vynálezce. Podle pramenů však byl od starověku přechod mezi používáním slunečníku čistě jako ochrany před sálajícím sluncem k jeho využití také proti dešti velmi pozvolný. V dnešním tipu se ovšem spíš než historií paraplat budeme zabývat tím, kde si je v Praze můžete pořídit. Kupodivu specializovaných deštníkáren je tu jako šafránu.
 
Traduje se, že hlavní zásluhu na tom, že se deštníky před padající vodou začali chránit i muži, má britský cestovatel a spisovatel Jonas Hanway. Díky tomu, že jednou pro vždy odmítl během svých dobrodružných výprav moknout, mohou se dnes z bohatství sortimentu deštníků tedy těšit i oni. Jejich zvýšený zájem o tento praktický doplněk ovšem nejspíš způsobil výraznou eliminaci jeho ornamentální výzdoby.
 
Pozorný pozorovatel mi jistě dá za pravdu, že když se dnes začne z nebe snášet na zem déšť, zaplní se už tak zešedlé ulice města téměř hřbitovní průvodem. A to i přesto, že na trhu najdete překrásně barevné kolekce značky United colours of Benetton a Esprit, duhové a vzorované deštníky značky Happy rain, některé originálnější kousky rakouské značky Doppler, či luxusní kolekce francouzské značky Pierre Cardin.
 
Pokud si objevíte kouzlo a eleganci netuctových deštníků, veřtě, že nebude tak snadné objevit i místa, kde k nim v Praze přijít. Samozřejmě, téměř v každé obuvi nebo obchodu s kabelkami obvykle nějaký ten stojan, či spíše stojánek, kde se na sobě těsná pár neutěšených kousků, najdete. Ovšem místo, kde by vám při jejich výběru opravdu dobře poradili a kde by vůbec bylo z čeho vybírat, jsem objevila pouze jedno.
 
Je jím „Ambrela“, kterou najdete v obchodním centru Eden, v druhém patře. Mají tu výhradně deštníky rakouské značky Doppler, ovšem hned několik kolekcí ve všech cenových relacích. Dětské deštníky s roztomilými vzory a potisky, dámské jak skládací, odlehčené vhodné i do té nejmenší kabelky, tak i elegantní holové. A zkrátka nepříjdou ani muži. Firma Doppler speciálně pro ně vyvinula jednu řadu tzv. Jumbo ve spolupráci s automobilkou Škoda.
 
V obchodě „Ambrela“ budete okouzleni nejen množtvím a variacemi deštníků, ale i ochotou s jakou vám tu doporučí ten, který se přesně hodí vám. Podrobně vás seznámí s materiálem konstrukcí i potahů a vhodností jejich použití.
 
O něco větší prostor dávají deštníkům také v obchodním domě Debenhams na Václavském náměstí, ovšem prodavačky tu mají nejspíš zakázáno podávat jakékoli informace. Stejně jako v několika odděleních v Kotvě tu najdete převážné jednobarevné, klasické skládací deštníky United colours of Benetton, jejichž cena se pohybuje průměrně okolo 600 Kč, oblíbenými jsou také deštníky značky Esprit a Happy rain. Barevné i vzorované Happy rain pořídíte už od 350 Kč a Esprit okolo 500 Kč.
 
Pokud vás jejich nabídka neuspokojí, vlastníte živnostenský list a chuť nakoupit deštníky ve větším množství, můžete se obrátit na firmu Deston Praha, která na Smíchově provozuje velkosklad a vzorkovnu. Kromě zmíněných značek nabízí i luxusnější kousky francouzského návrhářství Pierre Cardin.
 

Na deštníky byste v obchodě měli dostat dvouletou záruku, která se vztahuje na veškeré výrobní vady. A pokud znáte i vy nějaký obchod s originálními deštníky, který ušel našemu pátrání, ale neměl by ujít našim čtenářům, neváhejte kontaktovat naši redakci. Rádi jej navštívíme.

kat

Komentáře (2)

free robux for roblox 2023-05-28 06:15:38
I love to play it game.
five nights at freddy's 2022-04-06 06:05:18
Very good and useful article, I really like it

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>