Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Už nemusíte nosit nad hlavou kůže nebo lakovaný papír!

2009-11-30 16:06

Tak nějak mohl projevovat svou náhlou radost nad konstrukcí deštníku jeho první vynálezce. Podle pramenů však byl od starověku přechod mezi používáním slunečníku čistě jako ochrany před sálajícím sluncem k jeho využití také proti dešti velmi pozvolný. V dnešním tipu se ovšem spíš než historií paraplat budeme zabývat tím, kde si je v Praze můžete pořídit. Kupodivu specializovaných deštníkáren je tu jako šafránu.
 
Traduje se, že hlavní zásluhu na tom, že se deštníky před padající vodou začali chránit i muži, má britský cestovatel a spisovatel Jonas Hanway. Díky tomu, že jednou pro vždy odmítl během svých dobrodružných výprav moknout, mohou se dnes z bohatství sortimentu deštníků tedy těšit i oni. Jejich zvýšený zájem o tento praktický doplněk ovšem nejspíš způsobil výraznou eliminaci jeho ornamentální výzdoby.
 
Pozorný pozorovatel mi jistě dá za pravdu, že když se dnes začne z nebe snášet na zem déšť, zaplní se už tak zešedlé ulice města téměř hřbitovní průvodem. A to i přesto, že na trhu najdete překrásně barevné kolekce značky United colours of Benetton a Esprit, duhové a vzorované deštníky značky Happy rain, některé originálnější kousky rakouské značky Doppler, či luxusní kolekce francouzské značky Pierre Cardin.
 
Pokud si objevíte kouzlo a eleganci netuctových deštníků, veřtě, že nebude tak snadné objevit i místa, kde k nim v Praze přijít. Samozřejmě, téměř v každé obuvi nebo obchodu s kabelkami obvykle nějaký ten stojan, či spíše stojánek, kde se na sobě těsná pár neutěšených kousků, najdete. Ovšem místo, kde by vám při jejich výběru opravdu dobře poradili a kde by vůbec bylo z čeho vybírat, jsem objevila pouze jedno.
 
Je jím „Ambrela“, kterou najdete v obchodním centru Eden, v druhém patře. Mají tu výhradně deštníky rakouské značky Doppler, ovšem hned několik kolekcí ve všech cenových relacích. Dětské deštníky s roztomilými vzory a potisky, dámské jak skládací, odlehčené vhodné i do té nejmenší kabelky, tak i elegantní holové. A zkrátka nepříjdou ani muži. Firma Doppler speciálně pro ně vyvinula jednu řadu tzv. Jumbo ve spolupráci s automobilkou Škoda.
 
V obchodě „Ambrela“ budete okouzleni nejen množtvím a variacemi deštníků, ale i ochotou s jakou vám tu doporučí ten, který se přesně hodí vám. Podrobně vás seznámí s materiálem konstrukcí i potahů a vhodností jejich použití.
 
O něco větší prostor dávají deštníkům také v obchodním domě Debenhams na Václavském náměstí, ovšem prodavačky tu mají nejspíš zakázáno podávat jakékoli informace. Stejně jako v několika odděleních v Kotvě tu najdete převážné jednobarevné, klasické skládací deštníky United colours of Benetton, jejichž cena se pohybuje průměrně okolo 600 Kč, oblíbenými jsou také deštníky značky Esprit a Happy rain. Barevné i vzorované Happy rain pořídíte už od 350 Kč a Esprit okolo 500 Kč.
 
Pokud vás jejich nabídka neuspokojí, vlastníte živnostenský list a chuť nakoupit deštníky ve větším množství, můžete se obrátit na firmu Deston Praha, která na Smíchově provozuje velkosklad a vzorkovnu. Kromě zmíněných značek nabízí i luxusnější kousky francouzského návrhářství Pierre Cardin.
 

Na deštníky byste v obchodě měli dostat dvouletou záruku, která se vztahuje na veškeré výrobní vady. A pokud znáte i vy nějaký obchod s originálními deštníky, který ušel našemu pátrání, ale neměl by ujít našim čtenářům, neváhejte kontaktovat naši redakci. Rádi jej navštívíme.

kat

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>