Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Slánka jako medvědí čumáček? Proč ne! (2)

2011-02-21 21:36

Ikea byla svého času objev. Dnes už její výrobky najdete téměř v každé domácnosti, obzvlášť u mladší generace. Přestože se jim nedá upřít nemalý designerský zásah, začíná být trochu “přeikeováno“. Zažíváte-li podobné nálady i při návštěvě dalších obchodů, například s konfekcí, pak je nejvyšší čas, abyste si pořídili několik opravdu originálních kousků. Kam za nimi?

Hard-De-Core
Butik, galerie a umělecká dílna, to vše v jednom pod názvem Hard-De-Core najdete na Senovážném náměstí ve směru na Hlavní nádraží. Obchod zaujme už z dálky nepřehlédnutelnou růžovou barvou a co teprve, když vstoupíte dovnitř. Růžová efektně dominuje i interiéru.

Najdete tu od originálních kousků oblečení z dílen vtipné elegance Chi-Chi, umanuté geometrie Sistersonconspiracy a mírně kosmické nálady Zajaty, přes odvážné doplňky až k neokoukaným kouskům do vaší kuchyně. Hard-De-Core bylo založeno návrhářkou a ilustrátorkou Josefínou Bakošovou a módní návrhářkou Petrou Krčkovou, které se obě skrývají za zmíněnou značkou Chi-Chi. V obchodě vám rádi poradí s výběrem vhodných šatů a vedle oblečení si nezapomeňte všimnout porcelánu od Lenky Sárové Malíské. Další informace najdete ZDE. Aktuality včetně slev najdete TADY.
foto zdroj: Hard-De-Core

Julius Fashion Shop
Náušnice ve tvaru lego kostiček nebo figurek od “člověče, nezlob se“ a barevné šatičky od YaxiTaxi, to je jen malá ochutnávka z toho, co najdete v malém obchůdku Julius Fashion Shop mezi Národním divadlem a Národní třídou. Nepřeberné množství doplňků (někdy hodně bláznivých), kabelek (hitem jsou vinylové kulaté) a diářů je doplněno o neokoukané modely odvážných návrhářů. Kdo se obleče u Julia, toho na ulici nepřehlédnou! Další informace o obchodě najdete ZDE, aktuality sledujte na facebooku, vyplatí se to!


foto zdroj: Julius FashionShop


vinylové kabelky: foto zdroj: Julius FashionShop


foto zdroj: Julius FashionShop

Papírnictví, jak ho neznáte
„Papelote je španělský výraz pro papírového draka nebo také pro odřezek, nepotřebný kus papíru, který, místo abychom ho odhodili, použijeme k výrobě něčeho nového.“  Sešity, diáře, pohlednice, bloky, balicí papíry, obaly, desky na sešity a mnoho dalšího, co najdete v sortimentu běžného papírnictví, získává pod rukama návrhářů a tvůrců z Papelote rozměr estetického objektu s odkazem k ekologii a dětství (alespoň ve mně to tedy probouzí nejrůznější vzpomínky na dobu, kdy penál a sešit byly moji každodenní soudruzi).

Například oboustranný balicí papír s designem linkovaných podložek pod nelinkovaný papír – to míří přímo do černého. Prodejnu najdete také kousek od Národní třídy ve Vojtěšské ulici, ale jejich sortiment nakoupíte i jinde. Seznam obchodů, kde koupíte Papelote, je ZDE. O samotné značce TADY. A nezapomeňte na facebook.


foto Filip Šach / www.exposed.cz


diáře Papelote 2011, foto zdroj: Papelote

Chcete být také Parazit?
Z kraje turistické Karlovy ulice u Malého náměstí, které pak plynule navazuje na Staroměstské, se v pasáži Alternatiff area ukrývá další z obchodů, ve kterém najdete ukázky práce nejmladší generace designerů. Parazit Fashion Store nabízí prostor studentům a všem mladým tvůrcům, kteří se nebojí experimentovat a míchat nejrůznější styly dohromady.

Najdete tu opět výběr oblečení, který předčí vaše očekávání a k němu si i tady můžete zakoupit nějakou vhodnou kabelku a jiné doplňky. ZDE najdete seznam některých tvůrců, jejichž výrobky v Parazitu ulovíte. Hlavně se nenechte odradit všudypřítomnými turisty, tahle část Karlovky rozhodně stojí za prozkoumání. Ukázky sortimentu Parazit Fashion Store najdete ZDE.


foto zdroj: Parazit Fashion Store


kaca

Komentáře (2)

remodelding oc 2021-08-25 02:43:18
<a href="https://enclaveremodeling.com/kitchen-remodeling/">Kitchen Remodeling in Orange County</a> It’s the first room that you enter when you start your day and the last room you enter before ending it.From a simple and functional bathroom to an expensive looking spa bath, We will help you create the bathroom you are looking for, so you can start and end your day with a smile on your face.
wuxiaworld 2021-03-30 03:52:57
Ahh, to je skvělé, děkuji! Dobré i pro speciální potřeby!

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>