Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tip na dárky: co se ženám líbí

2009-11-30 15:49

Do Štědrého večera zbývají už jen dva týdny, je tedy na čase popřemýšlet, jaké dárečky by potěšily na naše milé ženušky, maminky a babičky, čím obdarovat tetičky a tchyně a co oblaží mysl našich přítelkyň, nejlepších kamarádek či spolužaček. Že si nad tím lámete hlavu každý rok a pořád nevíte, zda zkusit něco originálního či sáhnout po vyzkoušené kvalitě? Čtěte dál a naleznete inspiraci.

Je jasné, že v dnešní uspěchané době (a speciálně v té předvánoční) výběr dárku vždy závisí na třech hlavních faktorech – kolik máte financí, kolik máte času jaký je váš vztah k obdarovávané osobě. To byste si měli vyjasnit hned na začátku. Nezávisí tolik na tom, zda máte jen kapesné, přivyděláváte si na brigádách či zda máte opravdu výnosné zaměstnání. Pro každou ženu se přece nějaký ten dáreček vymyslet dá – je jedno, zda je to ten za léta vyzkoušený, praktický či nějaký velice originální kousek. Nakonec – potěší přece i maličkost. Zaměřili jsme své teleobjektivy na ženy všech věkových kategorií a pro každou jsme něco vybrali. Zkuste to také a zjistěte, po čem ženy touží.

Pro ségry, kámošky či spolužačky…
…budete vybírat opravdu s radostí. Všechny současné módní obchody pro mladé (například H&M, C&A, New Yorker) nabízejí velké množství různých doplňků – od gumiček do vlasů, přes sponky, náušnice, náhrdelníky až po kabelky. Navíc v předvánočním čase jsou téměř vždy nějaké kousky „ve slevě“ nebo alespoň „v akci“. Nám se hodně zalíbily čelenky v prodejně H&M. Všemožné barvy a vzory a velikosti a navíc v akci s názvem „vem si 3, zaplať 2“ Puntíkatou čelenku, třpytivé gumičky nebo pěkné visací náušnice? Dvě úzké čelenky nebo jednu širší koupíte už od 79 korun. Hlavní výhoda těchto obchodů je, že pokud se zrovna slečně netrefíte do vkusu a schováte paragon, lze nepoužité zboží většinou v klidu vyměnit. Tak se nebojte a vybírejte!

Prodejny  H&M: Centrum Černý Most, pasáž Myslbek, Palladium, Metropole Zličín, Nový Smíchov Shopping center, Centrum Chodov, Obchodní centrum Tesco Letňany

Čelenky různých barev - až oči přecházejí

Pro maminky, pro babičky…
…nejlépe něco do kuchyně, napadlo nás jako první. Pokud tedy chcete zůstat u tradičního, našli jsme to pro vás alespoň v netradičním provedení. Na malém vánočním trhu na náměstí Republiky nám do oka padly dřevěné kvedlačky, lžičky, vařečky, prkýnka či mašlovačky. Můžete vybrat jen jeden kus nebo od každého něco a vytvořit tak celý „dřevěný set“.


Všechno pěkně ze dřeva: válečky, kvedklačky, lžičky i mašlovačky (od 25 Kč)

Kus opodál jsme objevili krásné tradiční vyšívané ubrusy a dečky. Babičky se kolem tohoto krámku jen hemžily a ptaly se, odkud ty krásné výšivky jsou.. Nehledejte v nich žádnou Asii - vyšívaly je pravé moravské ručičky!


Žádný Bankrot, tržnice ani Likvidace! Tohle je pravá Morava! (cca 150-500 Kč)

Pro tetičky a pro tchýně…
Třeba něco do koupelny. V prodejnách Body Basics najdete o trochu luxusnější voňává mýdla a šampóny než v obyčejné drogerii a navíc v elegantních dárkových balíčkách různých velikostí. Zaujaly nás především ty s těmi žlutými medvídky a káčátky do koupele. (různé ceny)
Prodejny Body Basics: např. Václavské náměstí 40, Na Příkopě 19, Praha 1


Barevné olejíčky v roztomilém balení téměř k nakousnutí…

Pro všechny ženy…
… mají čapky, čepice, rukavice, šály a šátky v obchůdku Personality, který najdete v obchodním domě Kotva. Opravdu široký výběr všech možných materiálů za příznivé ceny. Oblíbené jsou šátky Pashmina (289 Kč) a barevné čepice s kytičkou na boku (149 Kč). Proč ale kupovat „obyčejné“ pokrývky hlavy, když můžete obdarovávanou potěšit (a pobavit) třeba barevnou rastamanskou čepicí? 

Červené, strakaté, puntíkaté, makaté nebo rastamanské...

Šperky jsou prostě klasika. Určitě se nespletete, když si necháte poradit od usměvavé prodavačky v prodejně české bižuterie Foxtrot (přízemí OD Kotva).

Sponky do vlasů, náhrdelníky i náramky (různé ceny)

Pro manželky, pro přítelkyně i kamarádky…
...které mají rády kulturní dění, se vždycky hodí lístek do divadla, do kina či na koncert. A pokud nevíte, jaké představení či koncert vybrat, můžete využít šikovné dárkové poukázky, kterou nabízí Ticketpro. (v hodnotě 300, 500, 1000, 2000 Kč) S dárkovými šeky či poukazy se letos roztrhl pytel. Nabízí je skoro každý druhý prodejce - například v C&A si můžete na speciální kartičku nechat nabít téměř kolik chcete. (min. 50 Kč). V hypermarketech Tesco (OC Letňany, Národní třída, Nový Smíchov) koupíte šeky v hodnotě (50, 100, 500 či 1000 Kč) a v Hudy sportu (např. Strossmayerovo nám. 10, Jungmannova 30, Havlíčkova 11, Na Perštýně 14) vám je vystaví na 1500 Kč nebo 2500 Kč.


Nestíháte zabalit?
Balicí služby jsou téměř ve všech velkých obchodních centrech i v obchodních domech a za zabalení zaplatíte podle druhu balicího materiálu. (Např. balicí službu Giftisimo najdete po celý rok v Paláci Flora, v Centru Černý Most a v OC Letňany a o Vánocích ještě v Intersparu Hostivař, v Galerii Myslbek, v Obchodním centru Chodov a v Metropoli Zličín.)
Pragueout vám přeje snadné vybírání dárečků a příjemné Vánoce!

Tereza Mácová

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>