Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Dárky nejen za dobré známky (2)

2010-10-11 08:08

Kam pro originální dárky za vysvědčení, maturitu, úspěšně složené zkoušky nebo jen pro radost.

Červen je tradičně spojený s koncem školního roku. Malé žáčky potěší hračky, ale čím podarovat studenty a absolventy, aby měl dárek kvalitu a originalitu, a byl třeba i zábavný, protože čas zábavy právě nadešel. A nemáte-li v okolí žádného učedníka-mučedníka, můžete některý z netradičních dárků stejně dobře použít k narozeninám, svátkům nebo jen tak pro radost svým blízkým nebo si ji udělat jen sami sobě.

Humorné i seriózní
Jednou z prodejen specializujících se výhradně na dárkový sortiment je prodejna Originální dárky, sídlící v Jungmannově ulici 18. Sortiment je poměrně široký a to jak v nabídce, tak cenových relacích. Pořídíte tu dárky za dvě tři desetikoruny, stejně jako dárky na několik set. Nabídka je rozdělena do několika tématických okruhů: gadgets, luxus, relaxace, humor, narozeniny, z lásky, pro děti, máme rádi zvířata, živé dárky, veselý domov, cestovní a do přírody, do kanceláře, pro sportovce a zvlášť pro golfisty, pro milovníky kávy, čaje, vína i piva, doutníků atd.

Některé potěší jen užší skupinu obdarovaných, jiné jsou téměř univerzální. Studijní úsilí nejmenších oceníte možná nejlépe dárky využitelnými o nadcházejících prázdninách jako je mini ping pong a deka se skákacím panákem. Výtvarněji nadané potěšíte omalovávacím hrnečkem nebo ještě lépe pokladničkou-prasátkem, do níž můžete dát nějaký ten obolus pro začátek. Odrostlejším dítkům školou povinným stejně jako středoškolákům můžete předat sošku Oskara, buď za dobré výsledky nebo za to, jak to na vás celý školní rok hráli. Nejde-li učení vašemu zázraku vůbec, pořiďte mu gumu na velké chyby a sobě pokladničku na úplatky v podobě prasátka za mřížemi.

Věkem neomezující jsou dárky pro počítačové nadšence i nucené uživatele. Hravé USB či myš třeba ve tvaru auta, myš v podobě mozku, miny či posázená "diamanty", fotopodložka pod myš, do níž se vkládá obrázek podle vlastního uvážení. Také psací a další kancelářské potřeby jako například stojánek na vzkazy a poznámky ve tvaru žárovky, stojánek na tužky s probodnutým panáčkem, v němž si jeho majitel může představit neoblíbeného nadřízeného a další humorné kancelářské pomůcky, stejně jako naprosto korektní vizitkář ve stříbrném barvě za velmi přijatelných 94 Kč. Nudu u pracovního stolu zahánějící hračky jako stolní golfová jamka, putovací hrnek či vizitkář, různé hlavolamy nebo magický 3D rámeček.

K prázdninám a dovoleným se nejlépe hodí i další dárky z oblasti her. Patří sem petanque, kostky, minišipky nebo třeba plážová osuška s hrou v dámu.

Děti, skorodospěláci i mnoho velkých dospěláků nepohrdnou nějakým tím plyšákem či osobním zvířátkem či jinou figurkou. Podobně je tomu s dárky z lásky. Univerzálním dárkem je naopak květináček s cibulkami čtyřlístků. Zajímavým i hravým tzv. Hlavovínolam, což je láhev vína v dárkovém obalu-hlavolamu, který musí oslavenec vyřešit, chce-li vinný mok ochutnat.

Kromě kamenných prodejen v Praze a Brně, funguje také e-shop, kde lze dárky vybrat a nechat poslat dárkově zabalené přímo obdarovanému, nemůžete-li nebo třeba nechcete předat mu je osobně.

Ráj koček
Jen kousek šikmo přes ulici, v čísle 3 sídlí další obchod, kde si přijdou na své všichni, kdo milují originální ruční práci. V rodinném podniku Adély Urbanové Adelaida prodávají výhradně výrobky z vlastní produkce. Půl napůl tu můžete vybírat mezi originální módou a módními či bytovými doplňky.

Kromě oděvních kolekcí se každoročně mění i náměty doplňků, ale oblíbené kočiny a kočičáci jsou tu věčným evergreenem. A právem, protože, chcete-li darovat něco milého příjemného, k čemu se dá přitulit během odpolední siesty nebo i noci, pak jsou to právě polštářky ve tvaru koček nebo zvířecí hračky. Jsou z jemného mikroplyše, originálně malované a jejich jedinou nevýhodou je, že se nedají prát v pračce. Protože se jedná o malá výtvarná dílka jejich cena je o něco vyšší. Malá kočka stojí 350 Kč a ceny stoupají úměrně s velikostí plyšových šelmiček. Pokud se vám zdá kočka jako dárek ideální, ale chtěli byste levnější, pak zvolte voňavý sáček s levandulí, který je zmenšeninou polštářkových koček a vyjde vás zhruba na polovinu.

Kočky můžete mít také jako originální šperk nebo spíš amulet na krk. Kromě nich jsou v nabídce ještě opět látkové panenky, kterým tu říkají Pražandy a andělíčci. Neméně zajímavým dárkem mohou být emailové šperky Magdaleny Urbanové.

Poslední možnost dárku nabízejí bytové doplňky: dřevěný přírodní i malovaný nábytek, malované hodiny či veselé obrázky, opět nejčastěji s mourovatými motivy.

S potomstvem nejsou jen samé radosti, pro odlehčení si můžete v Adelaidě pořídit tričko s písní zoufalých rodičů, která vám kromě zhodnocení situace a dobrých rad pozvedne náladu i svým výtvarným pojetím.

Nemáte-li cestu do Jungmannky, dárky pořídíte i ve druhé prodejně Adelaida v Praze 3 v Blodkově ulici 2, poblíž nám. Jiřího z Poděbrad. Sortiment tu mají obdobný, ale více zaměřený především v módních kolekcích na děti.

Pro shopaholiky
Jsou-li hlavním místem, kam pořádáte nákupní nájezdy obchodní centra, pak dárkových obchodů v nich najdete vždy několik. V Gratulantu v Nákupní Galerii Fénix na Vysočanské v Praze 9 máte na výběr například z kolekce dárkových předmětů s posmutnělým záplatovaným medvídkem jménem Teddy Big Food nebo obdobně bizardním velkonohým myšákem Diddim a jeho přáteli. Chcete-li darovat vzpomínku na zlatá léta sedmdesátá a osmdesátá, pak tu čekají jejich opičí zástupci - Mončičáci. A k tomu další dárkové předměty, gratulace s roztomilými fotkami pejsků a kočiček nebo slavnými miminy Anne Geddes. Přáníčka, drobné dárky, ale i hlavolamy a společenské hry koupíte ve stejné nákupní galerii v prodejně Albi.

Vyrazíte-li opačným směrem, do Obchodního centra Nový Smíchov, nakoupíte v prodejně Sparkys hračky pro děti, vysokoškolákům nebo všem, komu chcete dát dárek na úrovni tu vyberete kvalitní pero a další psací potřeby v prodejně Bibelot. Nejrůznějších dárkových předmětů včetně těch v retrostylu je plný i místní Horoskop.Foto: Originální dárky CZ, Zuzana Ottová

Zuzana Ottová

Komentáře (2)

play euchre free online 2023-07-12 01:00:01
Access the link for fun play euchre free online.
Helena Urbanova 2010-07-21 02:41:33
A vo treba tak vyhlaseny obchudek na Zuzkove Flamingo Park, ktery ma i svuj eshop! www.flamingopark.cz

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>