Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Originální dárky nejen na Vánoce (4)

2010-12-02 19:17

Pokud nefandíte recipročnímu nadělování praktických dárků a rádi potěšíte své blízké něčím naprosto nečekaným, pak je tento tip určen právě vám. I v Praze se ještě stále najdou místa, kde pořídíte drobnosti, které v sobě kloubí jedinečnost, nápad a originální rukopis toho, kdo je vyrobil. a nejlepší je, když vyrobíte něco sami.
  
Jen ulic od náměstí Jiřího z Poděbrad najdete jeden ze dvou pražských Obchůdků jednoho světa. Podobně jako stejnojmenný festival dokumentárních filmů (se kterým krom bohulibého záměru nemají nic společného), koncentruje i tento malý prostor „zprávy“ o kulturách z nejrůznějších koutů světa. Najdete tu vietnamské kalíšky na čaj, ručně ryté mastkové nádoby a předměty z Keni, Fair Trade kávu z Etiopie, ale i místní výrobky chráněných dílen, svíčky, zvonečky, papuláčky, tašky, šperky, ruční papír, ale můžete si odsud odnést třeba i sošku svého nového bůžka.

Druhý z Obchůdků sídlí v Klimentské 18, ale pokud by se Vám tam z nějakého důvodu nechtělo, najdete jejich výrobky i během prosince na farmářských tržištích na Kubáni, Náplavce i na Jiřáku. Více se o nich dozvíte ZDE.
Obchůdek jednoho světa – Klimentská 18, Praha 1 nebo Korunní 60, Praha 2 Vinohrady 
                                                                                                   
O dvě ulice dál, směrem do Vršovic pak ve Slovenské ulici objevíte obchůdek s malou chráněnou dílnou IGNIS. Kromě stáčených, ručně máčených, či odlévaných svící nejrůznějších tvarů tu můžete koupit materiál k výrobě vlastních vánočních dárků. Člověk by netušil, jak éterické objekty se dají vyrobit jen z čistého nebo barveného ovčího rouna. Pokud si netroufáte zhmotnit vlastní fantazie, mají tu na výběr celou řadu střihů na panenky a jiné panďuláčky. Pravidelně tu pořádají o víkendech kurzy, ve kterých se naučíte, jak si třeba takovou panenku ušít. Další informace o provozu dílny i obchůdku najdete ZDE.
 Chráněná dílna IGNIS – Slovenská 21, Praha 2, Vinohrady

Obchod s výrobky z dílen Jedličkova ústavu najdete přímo na Vyšehradě. Kromě svíček a keramických výrobků z vedlejší Jedličkárny tu prodávají výrobky i z jiných chráněných dílen z celé České republiky, ale nebrání se ani profesionálům. Během své předvánoční procházky po Vyšehradě nemůžete obchod minout.
 Jedličkův ústav – V pevnosti 4, Praha 2, Nusle

 

 

kaca

Komentáře (4)

house painters evansville in 2021-12-09 04:23:23
Awesome! Learned alot thanks so much keep posting more.
dental implants seattle 2021-12-07 06:02:00
keep posting more!
fencingtampafl.com 2021-11-24 07:52:08
Well this is great site! Would definitely recommend this to my friends. Love the read
dental implant cost shreveport 2021-11-23 08:57:41
good joB!

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>