Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Víme, co chtějí vaše děti pod stromeček (2)

2009-11-30 16:11

„Ježíšku, prosím Tě, dones mi: Žívé rostomilé štěnatko a černé, a dej mu prosím jméno Ježíšku. Prosím tě Ježíšku o boty na venek. A prosím profesora Horibilusa MP-3 a jeho laboratoř slizonet,“ píše osmiletá Nikolka H. (ZŠ Čakovice) o svých přáních obdobně jako další děti touto dobou. Obešli jsem hračkářství a máme pár tipů pro všechny Ježíšky, kteří shání dárečky pod stromeček pro své dětičky.

Je prokázáno, že na děti má ohromný vliv reklama a výpravné velkofilmy. Je třeba se smířit s tím, že letos se v kině objevili Piráti z Karibiku, Želvy Ninja, Spiderman, Transformers a samozřejmě také Harry Potter a Shrek. Když přejdeme fakt, že snímek Transformers vznikl vlastně jen proto, aby prodal robohračky, máme tu k dispozici spoustu a spoustu hraček, které filmy doprovází. Dětský kolektiv dokáže být krutý, takže počítejte s tím, že nějaká ta kouzelná hůlka, figurka Spidermana (či alespoň Sandmana – ten teď také frčí…), želváků či alespoň pavučinomet se pod stromečkem chtě nechtě musí objevit a počítejte s tím, že to nebude levná záležitost, cena může sahat až hodně přes tisíc korun. Když snahu reklamních prodejců budete bojkotovat, vaše dítě vám vyčte, že není dostatečně „in“ a že všichni už to přece mají… To samé platí ve chvíli, kdy děti pravidelně sledují ranní pohádku ve Snídani s Novou – před Žabařemi je jim vnucováno, že „bezesporu musí vlastnit“ Laboratoř profesora Horribukluse. Tato „hračka“, která dětem umožňuje vyjídat mozek (pravděpodobně nějaké želé…) přímo z hlavy, tedy patří mezi nejfrekventovanější požadavky, které má Ježíšek splnit.


Jedním z hitů letošních Vánoc jsou i Piráti z Karibiku

Proč ale kupovat jen profláknuté hračky? V případě, že chcete dětem dopřát trochu přírodních hraček, můžete ho potěšit klasickými dřevěnými – od různých figurek, přes houpacího koně až třeba po loutkové divadélko. Jedno takové mají třeba v přízemí obchodního domu Kotva.


Loutkové divadlo se sedmi loutkami. Lumas, komplet za 2000 Kč

Pro malé princezničky obchody s hračkami nabízí spousty panenek – od těch hadrových přes barbínky až po ty nejvyspělejší, které kromě toho, že na vás mluví, umí také vykonávat všechny možné potřeby. Nás ale zaujala naprosto kouzelná hračka pro menší děti – věřím, že o tento roztomilý vysavač (v hračkářstvích za 899,- Kč) se malé slečny budou prát nejen se svými brášky, ale že i rodiče se do něj zamilují. 


Ty dva obličejíčky, si prý povídají. Bambule, 899 Kč

Pro malé chlapce jsou i k dispozici nepřeberná množství autíček, od těch nejmenších angličáků až po velké džípy na dálková ovládání. Zároveň ale můžeme potěšit ty, co si ještě vzpomínají na velkou nákladní tatru, se kterou se tak hezky hrálo venku a na které se dalo i vozit, stále je k dostání, byť tedy trošku vylepšená a zmodernizovaná. I dnes v době počítačových her a playstationů (mimochodem také jedno z nejčastějších přání) se dají sehnat staré známé a osvědčené hry, které rozvíjí dětskou představivost jako třeba SEVA (podle počtu dílků se cena pohybuje od 180 Kč až kolem 1500 Kč) či Merkur. 


Z jedné stavebnice Seva jde postavit spoustu věcí – stačí mít jen fantazii

Když už jsme u her, pojďme se podívat na ty společenské. Pátrali jsme po tom, jak je to třeba s Člověče, nezlob se (průměrně stojí okolo 140 Kč), Kloboučku hop (120 Kč) či s Dostihy a sázkami (začínají na 300 korunách). Nejen tyto rodinné hry nabízí velká prodejna společenských her Mindok opět v OD Kotva. Ceny tu začínají někde na 300 korunách, ale zato vám vstřícný prodavač vysvětlí základy každé z prodávaných her či vám popíše, jaká žonglovací pomůcka je na co dobrá a jak slouží. Zajímavá je tu také možnost zakoupení společenských her v bazaru – jednoduše přinesete už nepoužívanou či ohranou hru, nabídnete ji za určitou cenu a někdo jiný si ji tu zase koupí. Při dnešní ceně rodinných her se to vyplatí. 


Kdo by zapomněl! Lze pořídit již od 120 Kč

A jdeme do finiše – jaké dárky se hodí pro každé dítě bez ohledu na pohlaví? Na jistotu můžete sázet s plyšáky. Nejvíce samozřejmě letí medvídci a pejsci – navíc pokud jsou z jemného plyše. Proč ale nezkusit něco originálnějšího – kdo říká, že lvíček s velkýma nohama nemůže být dostatečně roztomilý (Tesco, 299 Kč)? A co teprve, když je umístíme na polštářek (Bambule, 129 Kč). 


Moc pohodlně se na nich asi neleží, ale určitě si je oblíbíte. Bambule, za 129 Kč

Chybu neuděláte v žádném případě ani když koupíte knihu, ba naopak. Na výběr máte z nepřeberného množství encyklopedií – klasičtí dinosauři, zvířata (koně, psi, kočky, ale třeba i pavouci), letadla, lodě, vesmír… Sami dobře víte, co právě vaše dítě zajímá. Z pohádkových knih zkuste třeba bestseller Myši patří do nebe Ivy Procházkové, knihu, která vyhrála letošní cenu Zlatá stuha za nejlepší příběh pro děti. 

Z netradičních dárků můžete dítě potěšit třeba „inteligentní plastelínou“, některá hopsá jako hopík, jiná se dokáže zmagnetizovat, další mění barvy… Seženete je na příklad v obchodě „22“, o kterém se tu již zmiňoval kolega v souvislosti s létajícími draky. Nebo zkuste konec konců i to štěně…


Společenskou hru si tu vybere snad každý…


Proč by nemohl mít lev velké nohy? Tesco, 299,- Kč


Panenek je na výběr opravdu hodně, až z té růžové oči přecházejí

Text a foto: Hana Rojková
Hana Rojková

Komentáře (2)

geometry dash unblocked 2023-09-05 06:51:23
I'd much appreciate your article if you played geometry dash unblocked with me if you have some free time
robux 2023-04-05 11:17:25
Nice entertainment for players.

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>