Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Katalog objektů – Muzea – Zahraniční kulturní střediska

Goethe-Institut Prag

www
E-mail
Městská část
Praha 1
Adresa
Masarykovo nábřeží 32, Praha 1 - 110 00
Telefon
221 962 111
Fax
221 962 250
Doprava
Metro B - stanice Národní třída Tram č. 6, 9, 17, 18, 21, 22, 23 - zastávka Národní divadlo Nejezděte k nám, prosím, autem, protože možnosti parkování v centru Prahy jsou velmi omezené (v garážích Národního divadla).
Otevírací doba
Recepce: Po - Čt 09:00 - 17:00 Pá 09:00 - 14:30 Knihovna: Út - Pá 13:00 - 19:00 So 10:00 - 14:00 Čítárna novin a časopis je otevřena od úterý do pátku již od 10.00 hod. Poradenství pro učitele němčiny: středa 14.00 - 16.00 hod. Kancelář pro jazykové kurzy: Po, Út 14:00 - 17:45 St 10:00 - 12:00 Čt 14:00 - 16:00 Pá 10:00 - 12:00

Popis objektu

Další informace

Komentáře

Hodnocení, hlasování, ohlasy a komentáře

Dnes

Nejaktuálnější zprávy

Goethův institut je kulturní institut Spolkové republiky Německo s celosvětovou působností.

Podporujeme znalost německého jazyka v zahraničí a pěstujeme mezinárodní kulturní spolupráci. Informováním o kulturním, společenském a politickém životě zprostředkováváme komplexní obraz Německa.

Prostřednictvím naší sítě Goethových institutů, Goethových center, kulturních společností, čítáren, ale i zkouškových a jazykových výukových center plníme hlavní úkoly zahraniční kulturní a vzdělávací politiky. Jsme přitom rovněž partnery veřejných i soukromých kulturních institucí, ale i spolkových zemí, obcí a hospodářství.

Čerpáme z rozmanitosti a bohatství naší otevřené společnosti a z živé německé kultury. Spojujeme zkušenosti a představy našich partnerů v tuzemsku i zahraničí s naší odbornou způsobilostí a pracujeme v partnerském dialogu. Jsme přitom partnery pro všechny, kteří se aktivně zabývají Německem, německým jazykem a německou kulturou. Pracujeme na vlastní odpovědnost a politicky nezávisle.

Čelíme kulturněpolitickým výzvám globalizace a vyvíjíme inovační koncepty pro svět, který by se měl stát díky porozumění humánnějším a v němž by měla být kulturní rozmanitost vnímána jako bohatství.

Goethův institut v Praze (založený v roce 1990) je regionálním institutem pro střední a východní Evropu, který koordinuje práci kulturních institutů v Estonsku, Lotyšsku, Litvě, Polsku, České republice, na Slovensku, v Maďarsku a ve Slovinsku. V těchto zemích má Goethův institut hustou síť doplňkových organizací a zařízení, které slouží podpoře německého jazyka a kultury a informovanosti o Německu.

Goethův institut v Praze pořádá dílny a semináře pro učitele němčiny jako cizího jazyka. Naši jazykovou práci doplňuje rozsáhlý zkouškový program v našem institutu. Kromě toho nabízíme diferencovaný program jazykových kurzů. Programové oddělení Goethova institutu v Praze pořádá kulturní program ve všech oblastech, a to jak v budově institutu, tak i mimo ni. I bez znalostí němčiny se můžete všech akcí zúčastnit, neboť jsou zpravidla tlumočeny. Oddělení Informace a knihovna Goethova institutu v Praze zprostředkovává informace o aktuálních aspektech kulturního, společenského a politického dění v Německu. Rozsáhlé knižní fondy a další materiál poskytuje všem lidem, kteří se zajímají o Německo, nebo kteří se chtějí učit německy případně chtějí němčinu vyučovat.
Kina
Restaurace
Město
Umění
Výlety
Nákupy
Divadla
Sport
Loading .....
Loading .....
Loading .....
>