Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Katalog objektů – Muzea – Muzea

Muzeum komunismu

www
E-mail
Adresa
Na příkopě 10, Praha 1 - 110 00
Telefon
224 21 29 66
Doprava
Muzeum je situováno v paláci Savarin, Na Příkopě 10, nejbližší stanice metra – trasa A,B Můstek
Otevírací doba
Po – Ne od 9 hod. do 21 hod.
Tématika muzea
historický, pamětní, politický

Popis objektu

Další informace

Komentáře

Hodnocení, hlasování, ohlasy a komentáře

Dnes

Nejaktuálnější zprávy

Muzeum představuje sugestivní pohled na éru komunismu se zaměřením na Československo (obecně) a na Prahu (specificky) v mnoha sférách a z různých pohledů: každodenní život, politika, historie, sport, ekonomika, vzdělání, umění, mediální propaganda, Lidové milice, armáda, policie, (včetně tajných služeb StB),cenzura, soudní a jiné donucovací instituce (včetně éry stalinismu – procesy a politické pracovní tábory) atd.. Věnujeme se zejména době totalitního režimu od únorového puče v roce 1948 do listopadu 1989.

Muzeum se rozkládá zhruba na 450 metrech čtverečních, v paláci Savarin, který se nachází v centru Prahy, Na Příkopě 10 (2 min od Václavského náměstí). Výstavní prostory umožňují ukázku a interpretaci předmětů a historických dokumentů. Výstavu doprovází vyprávění pečlivě zpracované ze směrodatných dat a faktů souvisejících s komunismem jako fenoménem 20. století. V žádném případě organizátoři výstavy nechtějí a nebudou propagovat či se jinak zabývat současnými politickými otázkami v ČR.

Toto je první muzeum v Praze (od dob Sametové revoluce), které se specificky zabývá systémem, jenž vznikal ve sférách bývalého Sovětského svazu (SSSR). K bohatosti výstavy patří pečlivě vybírané originální materiály a zajímavě zpracované instalace, které obsahují autentické artefakty. To vše je k vidění ve třech hlavních výstavních sálech a v přilehlé promítací místnosti.

Předností výstavy je především její obsah - dnes již nevšední předměty a materiály, které pocházejí z vlastního obsáhlého archivu muzea. Dále jej tvoří materiály získané z veřejných i osobních sbírek a archívů.
Kina
Restaurace
Město
Umění
Výlety
Nákupy
Divadla
Sport
Loading .....
Loading .....
Loading .....
>