Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Katalog objektů – Muzea – Muzea

Království železnic

www
E-mail
Adresa
Stroupežnického 23, 150 00 Praha 5 - Anděl
Telefon
257 211 386
Doprava
MHD
Metrem: linka "B" (žlutá) - stanice Anděl - výstup směr "Anděl", pak pěšky do ulice Stroupežnického (asi 200 m)
Tramvají: linky č. 4, 6, 9, 10, 7, 12, 14, 20 - zastávka Anděl
Autobusem: linky č. 123, 130, 167,191, 217 - zastávka Anděl

Autem: Stroupežnického 23 - parkování je možné v podzemních parkovištích v okolí (Anděl City, OC Nový Smíchov)

Vlakem: Smíchovské nádraží - pak pěšky asi 1km nebo tramvají č. 14, 20, 12 na stanici Anděl
Otevírací doba
Po - Ne 09:00 - 19:00
Prodej vstupenek končí v 18.00

Popis objektu

Další informace

Komentáře

Hodnocení, hlasování, ohlasy a komentáře

Dnes

Nejaktuálnější zprávy

NEJVĚTŠÍ MODELOVÁ ŽELEZNICE V ČESKÉ REPUBLICE! KRÁLOVSTVÍ ŽELEZNIC - expozice

Co je všechno k vidění

V úžasném malém světě Království železnic – v současné době největší modelová železnice ve střední Evropě - můžete vidět nejen největší modelovou železnici u nás, ale můžete se zde dozvědět spoustu zajímavých věcí z historie kolejové dopravy, uvidět artefakty ze železnice a nejrůznější prezentace včetně největší prezentace v Evropě populární Mašinky Tomáš. Pro zábavu jsou připraveny houpadla Tomáš, 2 x herní konzole X box, dětský koutek Bambule, Lego kino a mnoho dalšího.

TOMÁŠ A PŘÁTELÉ

Pouze v Praze a pouze v Království železnic můžete vidět celý ostrov Sodor jako na dlani. V druhém podzemním podlaží se nachází vůbec největší prezentace Mašinky Tomáš nejen u nás, ale v celé Evropě. Jsou tam úplně všichni Silák Mac, Whiff, Percy, James, Skarloey, Cranky, Harold, Iron Bert a samozřejmě Tomáš.

HISTORIE KOLEJOVÉ DOPRAVY U NÁS

Doslova od důlních vozíků až po Pendolíno, na celkem jedenácti panelech vás provedeme historií kolejové dopravy u nás. Podrobné texty jsou doplněny unikátní obrazovou dokumentací a zajímavostmi. Dozvíte se, kdy a kam přijel vůbec první parní vlak k nám, kdo to byl kasabubu a nebo co byla Bardotka. Stálá panelová výstava je umístěna ve druhém podzemním podlaží.

MERKUR

Oficiální prezentace legendárního výrobce kovových stavebnic a modelů vláčků Merkur. K vidění je kompletní produkce obnovené výroby vláčků Merkur a kovové modely stavebnic. Uvidíte, jak vypadá z kovových dílků postavený kombajn, kolečkové rypadlo nebo betonárka.

ETS

Originální prezentace českého výrobce kovových modelů vláčků ve velikosti 1:45, nebo chcete-li „0“.

Prezentaci najdete ve druhém podzemním podlaží.

ARTEFAKTY ZE ŽELEZNICE

Zajímavé předměty používané na železnici. Staré cedule z lokomotiv, otočné jízdní řády ale i funkční signální zvon. Předměty jsou zapůjčeny ze sbírek Zubrnické museální železnice a od soukromých sběratelů.

Model Prahy

V rámci vstupenky do Království železnic je možné navštívit i druhou expozici, kterou je urbanistická studie – Model Prahy – tvořená v letech 1978 – 2000 pro potřeby architektů hl. m. Prahy. Díky propojení s interaktivními prvky je možné na modelu nalézt spoustu zajímavých informací ať už z historie, nebo současnosti.
Kina
Restaurace
Město
Umění
Výlety
Nákupy
Divadla
Sport
Loading .....
Loading .....
Loading .....
>