Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Katalog objektů – Muzea – Kostely, sály a síně

Palác Žofín

www
E-mail
Městská část
Praha 1
Adresa
Slovanský ostrov 226, Praha 1 - 110 00
Telefon
224 934 400 (ústředna)
Fax
224 932 539 (sekretariát)
Doprava
Tram č. 6, 9, 17, 18, 21, 22, 23 - Národní divadlo
Otevírací doba
Pokladna je umístěna ve foyeru paláce Žofín. Přístup k pokladně je hlavním vchodem. Telefon do pokladny (v uvedených hodinách): 222 924 112)
Po - Pá 12:00 - 16:30

Popis objektu

Další informace

Komentáře

Hodnocení, hlasování, ohlasy a komentáře

Dnes

Nejaktuálnější zprávy

Tradiční místo významných společenských a kulturních setkání. Nabízí exkluzivní prostředí pro koncerty, plesy, kongresy, slavnostní recepce i obchodní příležitosti s nabídkou všech potřebných služeb. Součástí objektu je restaurace se zahradou.

Václav Novotný, který se v roce 1835 rozhodl vybudovat na Slovanském (tehdy Barvířském) ostrově první zděnou stavbu, netušil, že z Letecký snímek Žofínajednopatrové klasicistní budovy nazvané podle matky císaře Františka Josefa I. Žofín se během let stane jedno z nejvýznamnějších kulturních a společenských center Prahy a českých zemí vůbec. V roce 1884 koupila celý ostrov i se Žofínem obec a v následujících dvou letech přebudovala stavbu do nynější podoby novorenesančního paláce s bohatě zdobenými interiéry reprezentativních sálů, jimiž 150 let kráčely dějiny české (a nejen české) kultury. Od roku 1994, kdy byla dokončena obnova exteriérů a interiérů paláce, provozuje Žofín společnost založená panem Janem Nekolou, Agentura NKL Žofín, s.r.o. Podařilo se jí vrátit a dokonce znásobit slávu tohoto výjimečného zařízení, v němž se koncerty vážné a populární hudby střídají s mezinárodními kongresy, reprezentačními plesy, setkání státníků a diplomatů s konferencemi průmyslníků, bankéřů a obchodníků. 

Černou kapitolou v životě Žofína stal srpen 2002. Už sedmého srpna 2002 se do suterénních prostor paláce Žofín začala protlačovat voda ze zvýšené hladiny Vltavy. V noci z 12. na 13. srpna dosahuje voda stropů v suterénu. Před ránem zmizel Slovanský ostrov pod vodou a voda s bahnem zaplavila přízemí do výšky dvou metrů! 

Už v září i díky nezměrné obětavosti pracovníků Agentury NKL Žofín s.r.o. zní ve Velkém sále melodie jednoho z koncertů festivalu Pražský podzim... 

Poloha ve staletém parku s vyhlídkou na historické panorama Prahy, reprezentativní, nádherné bohatě zdobené sály s původní malířskou a štukovou výzdobou stropů ve spojení s moderní technikou světel, zvuku, projekce a klimatizace poskytují opět nevšední možnosti a zážitky. 

Závěrem – kdo chce připravit významnou akci na nejvyšší společenské a kulturní úrovni, volí palác Žofín.
Kina
Restaurace
Město
Umění
Výlety
Nákupy
Divadla
Sport
Loading .....
Loading .....
Loading .....
>