Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Katalog objektů – Muzea – Galerie

Galerie hl. města Prahy - Staroměstská radnice

www
Městská část
Praha 1
Adresa
Staroměstské náměstí 4/1, Praha 1 - 110 00
Telefon
224 482 751
Doprava

Metro A - stanice Staroměstská
Tram č. 17, 18 - zastávka Staroměstská
Bus č. 133 - zastávka Staroměstská
Metro A,B - stanice Můstek

Otevírací doba

Út - Ne 10:00 - 18:00

Najít poblíž Kina | Kluby | Divadla | Obchody | Činoherní divadla

Popis objektu

Další informace

Komentáře

Hodnocení, hlasování, ohlasy a komentáře

Vyhledání alternativy

Kam si ještě zajít. Výběr dalších míst

Dnes

Nejaktuálnější zprávy

Staroměstská radnice patří k nejvýznamnějším památkám historického centra Prahy. Úřad radnice byl umístěn v nárožním měšťanském domě s věží již v první polovině 14. století. Dnes Staroměstskou radnici tvoří soubor několika měšťanských domů, které byly během staletí přikupovány a několikrát upravovány.

Mezi pozoruhodné umělecko-historické prvky jižní strany komplexu patří orloj, připomínaný již k roku 1410, pozdně gotický hlavní portál z třetí čtvrtiny 15. století a výrazné renesanční okno ze 16. století s pozdější mříží. V interiéru budovy byla restaurována řada gotických portálků, kleneb, nástěnných maleb z 15. století a povalových malovaných stropů ze 16. století. Východní část areálu byla zničena na konci druhé světové války v květnu 1945.

Soubor budov Staroměstské radnice dnes slouží kulturním a reprezentačním účelům hlavního města Prahy. GHMP má k dispozici místnosti druhého patra, v nichž představuje veřejnosti aktuální tendence současného umění.

Využijte výhod členství v Klubu přátel Galerie hl. města Prahy či Trojskou kartu, která funguje jako společná vstupenka pro návštěvu tři zařízení: GHMP, Zoologické zahrady a Botanické zahrady. Pro více informací klikněte na www.citygalleryprague.cz

Kina
Restaurace
Město
Umění
Výlety
Nákupy
Divadla
Sport
Loading .....
Loading .....
Loading .....
>