Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Katalog objektů – Muzea – Galerie

Nová síň

www
E-mail
Městská část
Praha 1
Adresa
Voršilská 139/3, Praha 1 - 110 00
Telefon
224 930 255
Doprava
Tram č. 6, 9, 18, 21, 22, 23 - zastávka Národní divadlo
Otevírací doba
Út - Ne 11:00 - 18:00
Najít poblíž Kina | Kluby | Divadla | Obchody | Činoherní divadla

Popis objektu

Další informace

Komentáře

Hodnocení, hlasování, ohlasy a komentáře

Vyhledání alternativy

Kam si ještě zajít. Výběr dalších míst

Dnes

Nejaktuálnější zprávy

Nová síň je renomovaná, krásná galerie v centru Prahy.

Vyniká především svým dokonale rozptýleným denním světlem, střídmostí funkcionalistického prostoru a výhodnou polohou nedaleko Národního divadla. 

Tradice Nové síně začíná v roce 1934, kdy ji dle návrhu arch. Rösslera nechala vybudovat Jednota umělců výtvarných. Kořeny spolku samotného sahají do roku 1898, mezi zakladateli najdeme jména J. V. Myslbek, F. Ženíšek, M. Aleš a další. Objekt, zahrnující mimo vlastní galerie řadu prostor pro spolkovou výtvarnou činnost, vznikl přestavbou hospodářské části kláštera řádu Sv. Voršily.

Dnes - po pohnuté historii minulého století - je územně součástí kláštera a ve vlastnictví řádu, výstavní činnost galerie obstarává Jednota umělců výtvarných v čele s předsedou Josefem Achrerem.

Galerii, jejíž provoz má na starosti pan Pavel Hokynek, využívají umělci z české republiky i ze zahraničí. Přístup do ní mají jednotlivci i skupiny bez ohledu na druh tvorby.

Prostor je z tohoto úhlu univerzální. Záměrem a kritériem pro uspořádání vřstavy je úroveň předkládaných děl, jež má odpovídat kvalitám, dobré tradici i umístění galerie.
Kina
Restaurace
Město
Umění
Výlety
Nákupy
Divadla
Sport
Loading .....
Loading .....
Loading .....
>