Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Katalog objektů – Muzea – Galerie

Galerie hl. města Prahy - Městská knihovna

www
Městská část
Praha 1
Adresa
Mariánské nám. 98/1 (2.patro), Praha 1 - 110 00
Telefon
222 310 489, 222 314 259
Doprava

Metro A - stanice Staroměstská 
Tram č. 17, 18 - zastávka Staroměstská

Otevírací doba

Út - Ne 10:00 - 20:00

Najít poblíž Kina | Kluby | Divadla | Obchody | Činoherní divadla

Popis objektu

Další informace

Komentáře

Hodnocení, hlasování, ohlasy a komentáře

Vyhledání alternativy

Kam si ještě zajít. Výběr dalších míst

Dnes

Nejaktuálnější zprávy

Městská knihovna na Mariánském náměstí byla postavena v letech 1925-1928 podle projektu architekta Františka Roitha, žáka profesora vídeňské akademie Otto Wagnera. Budova byla koncipována jako kulturní instituce s širokými možnostmi svého využití včetně výstavních, přednáškových a koncertních sálů. Ve východním křídle stavby je umístěn reprezentační byt pražského primátora zařízený ve stylu art deco. Architektura budovy vychází z racionalisticky pojatého půdorysu a jednoduchého rozvržení hmoty. Nad hlavním vchodem a balkónovou balustrádou jsou umístěny alegorické sochy od Ladislava Kofránka. 

Fasáda budovy je pokryta travertinem, který se spolu s mosazí a umělým kamenem uplatňuje i ve výzdobě interiéru. Autorem ornamentálně geometrického dekoru na stropě centrální haly je František Kysela. 

Rozsáhlé výstavní prostory ve II. patře získala GHMP v roce 1992. Po jejich rekonstrukci zde pořádá reprezentativní výstavy. Součástí úprav bylo i nové výtvarné řešení hlavního vstupu do Galerie z Valentinské ulice od architekta Vlado Miluniče z roku 1996. 

Využijte výhod členství v Klubu přátel Galerie hl. města Prahy či Trojskou kartu, která funguje jako společná vstupenka pro návštěvu tři zařízení: GHMP, Zoologické zahrady a Botanické zahrady. Pro více informací klikněte na www.citygalleryprague.cz

Kina
Restaurace
Město
Umění
Výlety
Nákupy
Divadla
Sport
Loading .....
Loading .....
Loading .....
>