Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Katalog objektů – Muzea – Galerie

La Femme

www
E-mail
Městská část
Praha 1
Adresa
Bílkova 2, Praha 1 - 110 00
Telefon
224 812 656
Fax
224 812 656
Doprava
Bus č. 133 - zastávka Právnická fakulta Tram č. 17 - zastávka Právnická fakulta
Otevírací doba
Po - Ne 10:00 - 18:00
Najít poblíž Kina | Kluby | Divadla | Obchody | Činoherní divadla

Popis objektu

Další informace

Komentáře

Hodnocení, hlasování, ohlasy a komentáře

Vyhledání alternativy

Kam si ještě zajít. Výběr dalších míst

Dnes

Nejaktuálnější zprávy

Cherchez La Femme! Za vším hledej ženu. Ženu krásnou a přitažlivou, zkrátka dokonalou, bytost veskrze obyčejnou s lehko odhalitelnými chybami. Existuje tolik variací a možností, jak popsat a ztvárnit tak krásná stvoření, jimiž odpradávna ženy jsou.

Maximálně širokou paletu zobrazení ženy nabízí Galerie La Femme prostřednictvím vystavovaných obrazů, grafik a plastik mnoha umělců. Malá a útulná galerie, nacházející se v samém srdci stověžaté Prahy naproti hotelu Intercontinental, skrze své exponáty dokazuje, že za vším je opravdu nutné hledat ženu. Plavovlásky, brunety, okaté, nosaté, plnoštíhlé, hubené, svůdné, romantické… Ženy, vyobrazené na plátnech malířů, ženy vymodelované prsty sochařů. Ty všechny dokazují, že žena je věčným zdrojem inspirace a múzou mnoha předních českých výtvarníků.

V Galerii La Femme se můžete seznámit s uměleckými díly od výtvarníků, jako jsou B.Jirků, A.Sládek, K.Sládek, M.Chabera, T. Hřivnáč, J. Slíva, J. Tylek, J. Liesler, J. Šerých, E. Mansfeldová, R.Brichcín, M.Rittstein, J.Šorm, A.Mikulka, J.Kolář, Vl.Preclík, M.Malina, M.Halva, Fr.Zálešák, J.Anderle, A.Born, K.Klusáček, J.Brázda, I.Komárek, P.Vlček, M.Gabriel, I.Kitzberger, A.Knotek, P.Sedláček, J.Souček, I.Piačka, J.Mžyk, K.Pobříslo, D. Krejbich, R. Augustin, V.Erlebach, L.Kuklík, V.Benedikt, J.Mocek, B.Eliáš, H.Purkrábková, E.Vlasáková, L.Vilhelmová, K.Demel, Fr.Štorek, J.Pešicová, O.Zoubek, O.Kulhánek, K.Vysušil a mnoho dalších.

Galerie La Femme klade velký důraz na pestrou, a přitom kvalitní nabídku uměleckých děl. Nabízí díla autorů jak zvučných jmen, tak začínajících umělců nové generace. Jen tak je možné vytvořit ideální symbiózu, která dává návštěvníkům největší svobodu při výběru uměleckého díla.

Galerie La Femme nejen, že díla vystavuje, ale sama se spolu-podílí na vzniku některých z nich. Vybraným umělcům pravidelně zadává domácí úkoly. Touto netradiční cestou vzniká spousta zajímavých děl. Už první výstavy domácích úkolů s názvem „Pocta jedné fotografii“ se zúčastnilo na šedesát českých výtvarníků. Mezi další výstavní tituly byly zařazeny i domácí práce s leitmotivy: Snídaně v trávě, Malá pocta Velké Edith, Venuše, Žena a automobil, Mona Lisa, Vyhnání z ráje a další.
Každoroční zastoupení na Art Prague v Mánesu.

Galerie La Femme organizuje také umělecká sympózia v zahraničí:

2003 České umění pro brazilské Lidice
2004 České umění v Kanadě a kanadské umění v Čechách
2005 Rio de Janeiro, Lidice, Sao Paulo
2006 Jižní Francie očima českých výtvarníků, Provence-Languedoc Roussillon

Služby:
• Prodej děl a pomoc s jejich výběrem
• Poradenství při výběru výtvarných děl pro firemní reprezentativní prostory
• Pronájem děl pro firmy
• Zásilkové služby
• Organizace výstav
Kina
Restaurace
Město
Umění
Výlety
Nákupy
Divadla
Sport
Loading .....
Loading .....
Loading .....
>