Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Katalog objektů – Muzea – Galerie

Karlin Studios

www
E-mail
Městská část
Praha 8
Adresa
Križíkova 34, Praha 8 - 180 00
Telefon
251 511 804
Doprava
Metro B - stanice Křižíkova Tram. č.8, 24 - zastávka Karlínské náměstí
Otevírací doba
St - Ne 12:00 - 18:00
Najít poblíž Kina | Kluby | Divadla | Obchody | Činoherní divadla

Popis objektu

Další informace

Komentáře

Hodnocení, hlasování, ohlasy a komentáře

Vyhledání alternativy

Kam si ještě zajít. Výběr dalších míst

Dnes

Nejaktuálnější zprávy

Po rekonstrukci velké tovární haly v Karlíně, bývalé průmyslové čtvrti v Praze 8, vznikl unikátní komplex uměleckých ateliérů a galerií Karlin Studios, který se stal prvním svého druhu v Praze. Zakladatelem a iniciátorem tohoto neziskového projektu je FUTURA, o.s., která je rovněž jedním z členů občanského sdružení Karlin Studios.


V prostorách multifunkčního kulturního centra se nachází 17 ateliérů, které jsou pronajímány vybraným umělcům napříč generacím. Jeden z hlavních ateliérů je používán zahraničními umělci, kteří jsou zváni do Prahy v rámci programu rezidencí pořádaného FUTUROU.


Dále Karlin Studios poskytují plochu pro dokumentační centrum Nadace pro současné umění, rozsáhlý archiv českých současných umělců a dvě galerie. Galerie Entrance soustředí svůj program na nejsoučasnější progresivní mladou generaci. Centrální prostor je využíván galerií Karlin Studios, která je dramaturgicky zaměřena nejen na prezentaci nových prací samotných umělců z místních ateliérů, ale i mladých českých a zahraničních umělců, kteří by v rámci pražského galerijního provozu jen ztěžka hledali adekvátní a takto velkorysé prostory pro realizaci svých alternativních projektů.


V roce 2006 do Karlin Studios přestěhoval své nakladatelství Divus spolu s redakcí časopisu Umělec. Pod jednou střechou je tak možné umění zároveň tvořit, vystavovat, reflektovat a dokumentovat.

Kina
Restaurace
Město
Umění
Výlety
Nákupy
Divadla
Sport
Loading .....
Loading .....
Loading .....
>