Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Katalog objektů – Muzea – Galerie

Galerie Louvre

www
E-mail
Městská část
Praha 1
Adresa
Národní třída 22, Praha 1 - 110 00
Telefon
724 054 055
Doprava

Metro B - stanice Národní třída

Otevírací doba

Po - Ne 13:00 - 20:00

Vstupné

50,- Kč
Pro návštěvníky výstavy je připraven jeden teplý nápoj v kavárně galerie.

Najít poblíž Kina | Kluby | Divadla | Obchody | Činoherní divadla

Popis objektu

Další informace

Komentáře

Hodnocení, hlasování, ohlasy a komentáře

Vyhledání alternativy

Kam si ještě zajít. Výběr dalších míst

Dnes

Nejaktuálnější zprávy

Galerie Fotografie Louvre se nachází v centru Prahy, v historické budově na Národní třídě čp. 22. V letech 1902 – 1948 zde bylo v prvním patře věhlasné Café Louvre. Toto místo, vyhlášené mezi pražskými intelektuály, navštěvoval např. Franz Kafka, Max Brod, Albert Einstein. V roce 1948 byla "kancelář" umělců uzavřena. Dveře kavárny se opět otevřely roku 1992 a Café Louvre rychle navázalo na slavnou tradici z první poloviny 20. století. V roce 2003 byla ke kavárně v prvním patře připojena Galerie Louvre v mezaninu domu. Galerie prezentovala díla moderního českého a francouzského výtvarného umění. Od ledna 2008 nese prostor nové jméno: Galerie Fotografie Louvre. Jedná se o tématicky zaměřenou galerii, která se orientuje předvším na současnou českou fotografii. Kromě výstav se zde konají doprovodné programy, např. přednášky a prezentace. 

Součástí galerie je příjemná kavárna a salonek v moderním funkcionalistickém stylu. Prostory bývají často využívány k různým firemním či kulturním akcím. Nabízíme kapacitu 15 - 150 osob, různé možnosti práce s prostorem a s ozvučením. K dispozici je dataprojektor, projekční plátno a bezdrátový mikrofon. Vyjímečné prostory a naše dlouholeté zkušenosti v gastronomii jsou ideální pro:

- tiskové konference

- školení, mítinky

- křty desek, knih

- výstavy, vernisáže

- firemní večírky

- soukromé oslavy 

Máte-li zájem o prostory k uspořádání akce podle Vašeho přání informujte se prosím na tel. čísle: +420 224 930 949 nebo napište email: cafelouvre@cafelouvre.cz

Kina
Restaurace
Město
Umění
Výlety
Nákupy
Divadla
Sport
Loading .....
Loading .....
Loading .....
>