Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Katalog objektů – Muzea – Galerie

Galerie Školská 28

www
E-mail
Městská část
Praha 1
Adresa
Poštovní adresa - DEAI, o.s. (KP Školská), Dlouhá 33, Praha 1 - 110 00
Telefon
+420 296 325 066  +420 731 150 179 
Doprava

Tram č. 3, 9, 14, 24 - zastávka Vodičkova

Otevírací doba

Otevřeno úterý: 13 - 19 h, středa - pátek:13 do 17h a dále dle programu
 

Najít poblíž Kina | Kluby | Divadla | Obchody | Činoherní divadla

Popis objektu

Další informace

Komentáře

Hodnocení, hlasování, ohlasy a komentáře

Vyhledání alternativy

Kam si ještě zajít. Výběr dalších míst

Dnes

Nejaktuálnější zprávy

Komunikační prostor Školská 28 je polyfunkčním prostorem pro různé neziskové kulturní a umělecké aktivity. Najdete ho ve dvorním traktu novorenesančního nájemního domu “U rytířů”, postaveného roku 1888. Je v objektu pozdější dvorní přístavby domu, navržené v roce 1939 a do nedávné doby využívané jako dílna a galvanizovna. V letech 1998-1999 byla stavba zrekonstruována do stávající podoby Linhartovou nadací a otevřena v lednu roku 1999 pro veřejnost.

Programová koncepce vychází ze specifického charakteru místa, ve kterém se prostor nachází. Poskytuje příležitost různým vrstvám veřejnosti aktivně se zapojit do společenského života v centru Prahy a podílet se na rozmanitém spektru iniciativ, projektů a činností. Realizované projekty mají také přispět k revitalizaci místní občanské vybavenosti, ke zlepšení lokálních podmínek mezigenerační komunikace a ke spolupráci s dalšími nekomerčními iniciativami.

Výstavní umělecký program věnováný prezentaci současné kultury, představuje jedno z mála míst na kulturní mapě Prahy, kde se mohou setkávat a svobodně konfrontovat mladí umělci z Čech i ze zahraničí, a to bez ohledu na trh s uměním a komerční aspekty současného galerijního provozu.

Program Komunikačního prostoru Školská 28 je propojen s mezinárodním projektem tvůrčích pobytů Otevřené ateliéry Praha Dolní Počernice, který nabízí prostorové a organizační zázemí projektům, které vyžadují dlohoudobější přípravu a studiové zázemí.

Do roku 2005 byl prostor spravován Linhartovou nadací, posléze Linhartovou společností o.p.s., Od roku 2006 správu převzalo nástupnické občanské sdružení DEAI/setkání, které pokračuje v poslání Linhartovy nadace. Projekt je podpořen grantem hlavního města Prahy. Výstavní program byl v letech 2005 až 7 realizován s finanční podporou Ministerstva kultury ČR. 

Pronájem

Nabízíme možnost pronájmu neziskovým organizacím, uměleckým skupinám a jednotlivcům pro přípravu a realizaci projektů (divadelních, tanečních aj.) v čase po-pá 9-13 hod, a o víkendech. V jiném čase dle dohody.

Možnost pořádání seminářů, tiskových konferencí, dílen, školení apod. Wi-fi připojení.

Hlavní část prostoru má rozlohu 72m2, celý prostor 145m2. Kapacita pro přednášky je maximálně do 80 osob. K dispozici je bar, sprcha a 2 × WC. Dle dohody 40ks židlí a 6 kulatých stolů.

Více informací: Dana Recmanová, skolska28@skolska28.cz a 731 150 179 .

Kina
Restaurace
Město
Umění
Výlety
Nákupy
Divadla
Sport
Loading .....
Loading .....
Loading .....
>