Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Katalog objektů – Muzea – Galerie

Galerie České pojišťovny

www
E-mail
Městská část
Praha 1
Adresa
Spálená 14, Praha 1  - 110 00 (vstup pasáží Y, možno použít i pasáž z Vladislavovy nebo Purkyňovy ulice)
Telefon
224 054 368
Doprava

1 minutu od stanice Národní třída - metro B
tramvaj Národní třída: 6, 9, 18, 22, 23
tramvaj Lazarská: 3, 9, 14, 24

Otevírací doba

Po - Ne 10:00 - 18:00

Najít poblíž Kina | Kluby | Divadla | Obchody | Činoherní divadla

Popis objektu

Další informace

Komentáře

Hodnocení, hlasování, ohlasy a komentáře

Vyhledání alternativy

Kam si ještě zajít. Výběr dalších míst

Dnes

Nejaktuálnější zprávy

Galerii můžete najít v secesní budově České pojišťovny, která byla postavena podle plánu architekta Osvalda Polívky (1861-1931), jednoho z nejvýznamnějších českých secesních architektů (podílel mimo jiné na stavbě Obecního domu, Topičova domu na Národní třídě nebo Domu u Nováků ve Vodičkově ulici).

Galerie České pojišťovny se nachází v nově propojeném areálu Vladislavova-Spálená, v přízemí dvorního traktu Spálené 14. Vchod je pasáží Y z ulice Spálené, Purkyňovy a Vladislavovy.

Galerie je obdélníkového půdorysu o 110 m2, ke kterému kromě zázemí náleží menší místnost vhodná pro doprovodné projekce nebo instalace komorního charakteru.

Galerie také poskytuje doplňkový prodej výtvarných publikací a katalogů k výstavám.

Historie

Dne 29. června 2000 byla slavnostně otevřena galerie České pojišťovny v Purkyňově ulici. K otevření vlastní galerie vedl fakt, že ČP vlastní jednu zřejmě z největších mimogalerijních sbírek v zemi. Česká pojišťovna na první výstavě „Obrazy v obrazech“ poprvé představila veřejnosti významná díla, zejména nově restaurovaná (V.Brožík, L. Marold, A. Mucha, J. Schikaneder, E. Fila, V.Špála a další). Na jednotlivých výstavách byli prezentováni významní umělci (malíři, fotografové, grafici atd.). Galerie si brzy našla své oblíbené návštěvníky. Za necelé dva roky zde proběhlo 15 výstav. V letech 2002–2003 byla galerie uzavřena z důvodu rekonstrukce celého areálu Vladislavova-Spálená.

Kina
Restaurace
Město
Umění
Výlety
Nákupy
Divadla
Sport
Loading .....
Loading .....
Loading .....
>