Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Katalog objektů – Muzea – Galerie

Futura

www
E-mail
Městská část
Praha 5
Adresa
Holečkova 49, Praha 5 - 150 00
Telefon
251 511 804
Doprava
Bus č. 176 - zastávka Holečkova Tram č. č. 4, 7, 9, 10 - zastávka Bertramka
Napsali jsme na Pragueout.cz
Otevírací doba
St - Ne 11: 00 – 18:00 (zavřeno o státních svátcích)
Najít poblíž Kina | Kluby | Divadla | Obchody | Činoherní divadla

Popis objektu

Další informace

Komentáře

Hodnocení, hlasování, ohlasy a komentáře

Vyhledání alternativy

Kam si ještě zajít. Výběr dalších míst

Dnes

Nejaktuálnější zprávy

Centrum FUTURA, založené v roce 2003, je neziskové zařízení zaměřující se na prezentaci a podporu současného výtvarného umění. Pocit’ovali jsme zásadní potřebu poskytnout jak místní veřejnosti, tak i zahraničním návštěvníkům příležitost k setkáním ve společných, všem přístupných prostorách v Praze. V babylonu současných kultur a subkultur soudobé umění, jakožto jediný univerzální jazyk, může značně přispět k odpovědi na výzvy, již představuje jednak globalizace se všemi svými riziky, tak i tendence opačné směřující k uzavření se do sebe, vycházející z národnostního, náboženského, jazykového či etnického základu. Chceme přispět odpovědí, která bude otevřením se, dialogem, setkáním a vzájemným porozuměním mezi kulturami, at’ už jsou od sebe jakkoli vzdálené.

Česká republika a ostatní země postkomunistické Evropy vlastní obrovské zanedbané historické a architektonické dědictví: tisíce budov, často výjimečné umělecké úrovně a vždy velkého historického významu, se zachovaly jako nenahraditelní svědkové spletité a sužující minulosti. I v těch nejlepších případech, tzn. i když je fyzický stav objektu relativně dobrý, války a sociální hnutí zbavily tyto budovy původního inventáře i účelu (jistě ne však smyslu), jednoduše je zanechaly jako holé kostry trčící v prostředí. Na rozdíl od zemí západní Evropy zde byla historická kontinuita přerušena téměr všude, kam se člověk podívá, sledem událostí, jež vypukly v roce 1938. Stále lze nicméne těmto prostorům, nasáklým tolika vzpomínkami, vdechnout nový život.

Naše třípatrová budova se nachází na rušné Praze 5, pouhých 10 minut od centra města. Se svými ticíci metry čtverečními výstavní plochy je FUTURA největším nezávislým uměleckým centrem v Praze.


Prostor
FUTURA je plně vybavené centrum pro prezentaci umění.

V prostorách našeho centra najdete i oddělení recepce nabízející informace o probíhajících i nadcházejících výstavách a akcích pořádaných v centru FUTURA i na jiných místech v Praze věnujících se umění.

Sály 1+2 jsou přirozeným, denním světlem prosvětlené místnosti v prvním a druhém patře, jejichž omítnuté stěny pokrývá hladká vrstva bílé barvy. Sál 3 je osvětlen pouze umělým denním světlem a slouží mimo jiné jako konferenční, popř. přednáškový sál. V přízemních prostorech bylo zachováno původní cihlové a kamenné zdivo s přirozeným i umělým osvětlením. Ve všech prostorách je hlazená betonová podlaha.

Vítáme nabídky spolupráce a návrhy na stáže od externích kurátoru a umělců!

Karlin Studios
Po rekonstrukci tovární haly v Karlíně (bývalé průmyslové čtvrti v Praze 8), pronajaté od firmy M2 Real Estate a.s., ze skupiny Karlín Real Estate, vznikl unikátní komplex uměleckých ateliérů a galerií, který je první svého druhu v Praze. Zakladatelem a iniciátorem tohoto projektu, pojmenovaného KARLIN STUDIOS, bylo Centrum pro současné umění FUTURA. KARLIN STUDIOS jsou provozována samostatným občanským sdružením.
Kina
Restaurace
Město
Umění
Výlety
Nákupy
Divadla
Sport
Loading .....
Loading .....
Loading .....
>