Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Katalog objektů – Muzea – Galerie

Centrum současného umění DOX

www
E-mail
Městská část
Praha 7
Adresa
Poupětova 1, Praha 7 - 170 00
Telefon
 295 568 123
Doprava
Tram č. 12,14 a 24 - zastávka Ortenovo náměstí
Otevírací doba
Po  10:00 – 18:00
Út   zavřeno
St - Pá   11:00 – 19:00
So - Ne  10:00 – 18:00
/vč. svátků/
Najít poblíž Kina | Kluby | Divadla | Obchody | Činoherní divadla

Popis objektu

Další informace

Komentáře

Hodnocení, hlasování, ohlasy a komentáře

Vyhledání alternativy

Kam si ještě zajít. Výběr dalších míst

Dnes

Nejaktuálnější zprávy

Centrum současného umění DOX v Praze je nezávislou mezioborovou platformou pro současné české a mezinárodní umění, architekturu a design.Výstavy předních světových umělců jsou prezentovány v unikátním multifunkčním prostoru o rozloze 6000m2, který se řadí mezi nejzajímavější světové architektonické projekty posledních deseti let. Pestré spektrum akcí zahrnuje komentované prohlídky, přednášky, panelové diskuze, performance a vzdělávací programy pro všechny věkové skupiny. Jedinečný zážitek umocňuje stylová kavárna, knihkupectví a designshop oceněný v rámci Czech Grand Design Awards. Milovníci umění se mohou stát členy Klubu přátel centra DOX.Motto

„Dnes, kdy stále více lidí myslí nebezpečně stejným způsobem, schopnost umění znejistit naše obvyklé způsoby vnímání může být jeho největším přínosem“.

Leoš VálkaCíle

Podporovat prezentaci české umělecké scény v mezinárodním kontextu a poskytnout platformu pro dialog mezi místní a mezinárodní uměleckou scénou.

Rozvíjet výměnu a přesahy mezi různými uměleckými odvětvími a obory, od malířství a sochařství k fotografii, designu, architektuře, filmu, videu či novým médiím.

Vytvořit prostředí, jež umožňuje střetávání, rozvíjení a inspiraci prostřednictvím rozdílných pohledů.Historie Centra DOXZakladatelé, iniciátoři centra


Vznik centra DOX inicioval Leoš Válka spolu se svými partnery (Robert Aafjes, Richard Fuxa a Václav Dejčmar). Cílem této iniciativy je služba široké veřejnosti, vytvořit živé kulturní centrum, které by se stalo platformou pro prezentaci současného českého a mezinárodního umění.

Leoš Válka odešel z tehdejšího Československa v roce 1981 do Austrálie, kde žil až do roku 1995, kdy se již natrvalo vrátil zpět do Prahy. Podniká v oblasti stavebnictví a interiérového designu. Jeho celoživotním zájmem je architektura a současné umění. Dnes působí jako ředitel centra DOX. V roce 2011 byla Leoši Válkovi udělena Cena Ministerstva kultury za mimořádný přínos v oblasti výtvarného umění.

PhDr. Jaroslav Anděl, umělecký ředitel centra DOX, je autorem četných výstav a publikací věnovaných modernímu a současnému umění doma i v zahraničí.Kavárna

Příjemné posezení s šálkem chutné kávy a drobným občerstvením nabízí kavárna s terasou nacházející se v druhém patře centra DOX. Bezbariérový vstup a WIFI, dětský koutek.

http://www.dox.cz/cs/prostory-a-obchody/kavarnaDesignshop DOX by Qubus

Prezentace a prodej prací předních českých i zahraničních designerských studií i jednotlivých umělců.

http://www.dox.cz/cs/prostory-a-obchody/designshopKnihkupectví Bendox

Jedinečné knihkupectví s rozsáhlou nabídkou knih o moderním umění, architektuře a designu.

http://www.dox.cz/cs/prostory-a-obchody/knihkupectvi

Loading .....
Loading .....
>