Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Katalog objektů – Muzea – Galerie

Chodovská tvrz

www
E-mail
Městská část
Praha 4
Adresa
Ledvinova 9, Praha 4 - 149 00
Telefon
267 914 831
Doprava

Metro trasa "C" stanice "Opatov" - přestup na bus č.213 směr "Želivského" vystoupit na zastávce "Chodovská tvrz" - ujít cca 200 m od zastávky ve směru jízdy autobsu po chodníku mezi protihlukovym valem a paneláky.
Metro trasa "C" stanice "Kačerov"- přestup na bus č.170 nebo 203 směr "Jížní Město" - vystoupit na zastávce "Chodovská tvrz" - podchodem přejít na druhou stranu ujít cca 200 m od zastávky ve směru jízdy autobusu po chodníku mezi protihlukovym valem a paneláky.
Metro trasa "A" stanice "Želivského" - přestup na bus č.213 směr "Jižní Město" vystoupit na zastávce "Chodovská tvrz" - podchodem přejít na druhou stranu - ujít cca 200 m od zastávky ve směru jízdy autobusu po chodníku mezi protihlukovym valem a paneláky.

Otevírací doba

Galerie: Út - Ne 13:00 - 19:00 
Začátky koncertů v 19:00 hod (není-li uvedeno jinak). Vstupenka na koncert platí také pro návštěvu galerie před představením.
Místní lidová knihovna Po 13.00 - 18.00,Út 8.00 - 13.00, St 9.00 - 18.00,Čt 12.00 - 17.00

Najít poblíž Kina | Kluby | Divadla | Obchody | Činoherní divadla

Popis objektu

Další informace

Komentáře

Hodnocení, hlasování, ohlasy a komentáře

Vyhledání alternativy

Kam si ještě zajít. Výběr dalších míst

Dnes

Nejaktuálnější zprávy

Na pražském Jižním Městě vzniklo obnovou a rekonstrukcí již značně zchátralého objektu ze 13.století kulturní centrum, jehož význam zdaleka přesahuje místní region. Řadí se k nejvýznačnějším pražským koncertním scénám a galeriím. Chodovská tvrz je zaměřena na hodnotné formy kultury a umění. 

Jednou z hlavních oblastí jsou komorní koncerty, které probíhají v průměru 1 - 2 krát týdně v krásném a akusticky dobře řešeném sále, který pojme 90 návštěvníků. Účinkují zde často umělci z řad absolutní špičky a naši i zahraniční interpreti mezinárodního významu. 

Další významnou částí Chodovské tvrze je galerie, kde ve 4 sálech v 1. poschodí a v „malé galerii" v přízemí probíhají výtvarné výstavy. Vyznačují se vynikající úrovní, danou už výběrem vystavovatelů, a jsou vysoce oceňovány kritikou, odborníky i širokou návštěvnickou veřejností. Galerie se právem řadí mezi přední pražské výstavní síně. 

V Chodovské tvrzi se nezapomíná ani na děti, pro které je každou neděli v 15 hodin připravena divadelní pohádka (od října do dubna). 

Osvětovou činností jsou besedy a přednášky na různá témata (historie, vlastivěda), převažují mezi nimi pořady jihoměstského kronikáře PhDr.Jiřího Bartoně o historii i současnosti jihoměstského regionu. 

Zájemcům lze také nabídnout prostory např. pro školení, schůze apod. 

Chodovská tvrz patří mezi unikátní stavby v České republice a její návštěva pro Vás bude nezapomenutelný kulturní zážitek, který můžete zakončit večeří v místní restauraci! (tel:  267 911 610 ).

Kina
Restaurace
Město
Umění
Výlety
Nákupy
Divadla
Sport
Loading .....
Loading .....
Loading .....
>