Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Katalog objektů – Muzea – Centra

MeetFactory

www
E-mail
Městská část
Praha 5
Adresa
Ke Sklárně 15, Praha 5 - 150 00
Telefon
251 551 796
Doprava

Bus č. 129, 172, 196, 197, 198, 199, 204, 241, 243, 244, 246, 248, 253, 255 - zastávka Lihovar
Tram č. 12, 14, 20 - zastávka Lihovar
Bus č. 104, 120, 197 - zastávka Pod Děvínem

Popis objektu

Další informace

Komentáře

Hodnocení, hlasování, ohlasy a komentáře

Dnes

Nejaktuálnější zprávy


MeetFactory je mezinárodní centrum současného umění.Industriální budova MeetFactory stojí na Smíchově v sevření dálnice a osmikolejiště.Celková užitná plocha je cca 5100 m2:

Ateliéry, zkušebny, studia, deposit: 3500 m2

Foyer + zázemí: 450 m2

Velký (hudební) multifunkční sál: 600 m2

Malý (divadelní) multifunkční: sál 150 m2

Galerie MeetFactory: 300 m2

Galerie Kostka: 100 m2

Galerie Zeď: 160 m2MeetFactory o. p. s.

byla založena v roce 2001 s cílem zbudovat a provozovat mezinárodní multifunkční kulturní centrum. Posláním společnosti je podpora a rozvoj současného umění a jeho zpřístupnění veřejnosti.Kvůli povodním v roce 2002 se musela MeetFactory rozloučit s malebným továrním objektem v Holešovicích. Po třech letech však byl projekt znovu nastartován, tentokrát v jedinečné industriální budově na Smíchově, kterou má MeetFactory od hl. m. Prahy pronajatou k rekonstrukci a následnému provozu.  MeetFactory je výjimečná ve snaze propojovat výtvarné umění, divadlo, film, hudbu a edukativní programy. Zároveň skýtá zázemí umělcům z celého světa v rámci jejich rezidenčních pobytů a tím sbližuje domácí a zahraniční uměleckou scénu. Celkovou koncepci schvaluje správní rada:  předseda David Černý (výtvarník), David Koller (hudebník) a Alice Nellis (filmová a divadelní režisérka).

Mezinárodní rezidenční program

V inspirativním, syrovém prostředí hostí MeetFactory každoročně zhruba 40 umělců výtvarného umění, performance, hudby, divadla, filmu, nových médií či literární tvorby. Během 2 až 12 měsíčního pobytu mají rezidenti k dispozici jeden ze 13 ateliérů, dílnu a náročné technické vybavení, např. 3D scanner, zvukovou techniku či grafické studio.

V budově MeetFactory má ateliér také David Černý, Krištof Kintera, Veronika Landa, Adam Holý či sdružení kolem W518.Díla rezidentů jsou prezentována na samostatných či skupinových výstavách v jedné z galerií MeetFactory nebo formou otevřených ateliérů, rozhovorů s umělci a workshopů.Všichni rezidenti jsou vybíráni Uměleckou radou MeetFactory, sestávající z uznávaných výtvarných odborníků a kurátorů: David Černý, Dušan Zahoranský, Jan H. Vitvar a Tomáš Pospiszyl.

Galerie


Galerie pražskému publiku pravidelně představuje aktuální domácí i zahraniční uměleckou tvorbu. V letech 2010 a 2011 se zdvojnásobila frekvence výstav a kapacita výstavních ploch (trojsálová Galerie MeetFactory, Galerie Kostka a Galerie Zeď).Výstavní program Galerie MeetFactory stojí na třech pilířích: Prezentaci zahraničních autorů, kritické reflexi domácí výtvarné scény a rezidenčním ateliérovém programu.Osobitý prostor Galerie Kostka funguje jako platforma pro začínající umělce či studenty umění: Umožňuje jim vstoupit na výtvarnou scénu. Vertikální Galerie Zeď skýtá prostor pro street art a graffiti scénu, ale slouží i umělcům s ambicí vyjadřovat se monumentální malbou.Hudba

V dubnu 2010 rozšířila MeetFactory svoji činnost o vlastní hudební dramaturgii. V akusticky upraveném a špičkovou zvukovou technikou vybaveném multifunkčním sále s kapacitou až 1200 lidí se týdně pořádají 2 – 3 akce: Středně velké koncerty nezávislé světové i domácí scény nebo komornější taneční a undergroundové taneční party. Výhledově se počítá s přesahy do žánrů jako soudobá vážná hudba, jazz či alternativa.Divadlo

Divadlo MeetFactory vzniklo roku 2008 se zaměřením na autorské a režisérské projekty, na nichž spolupracují zahraničních a čeští tvůrci napříč všemi uměleckými žánry. Za více než tři roky se divadlo stabilizovalo a i s malým personálním zázemím etablovalo jako svébytný prostor s jasným směřováním a 4 – 6 premiérami ročně. Dramaturgie divadla si postupně  mezi odborníky získala kladné hodnocení, o čemž svědčí například zařazení na festivaly Malá a Velká Inventura, zvětšující se zájem o hostování inscenací Divadla MeetFactory a v neposlední řadě i cena festivalu Next Wave.

Kina
Restaurace
Město
Umění
Výlety
Nákupy
Divadla
Sport
Loading .....
Loading .....
Loading .....
>