Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Katalog objektů – Muzea – Centra

Kongresové centrum Praha a.s.

www
E-mail
Městská část
Praha 4
Adresa
5.května 65, Praha 4 - 140 21
Telefon
239 071 111
Fax
239 072 062
Doprava

Letecky
Mezinárodní letiště Praha – Ruzyně je vzdáleno 18 km od Kongresového centra Praha. Pro cestu z letiště je možné využít městskou hromadnou dopravu nebo taxi.
Autobusem
Pokud se rozhodnete přijet autobusem, pak hlavní autobusové nádraží Florenc, kam přijíždí většina mezinárodních autobusových linek, je od KCP vzdáleno cca 10 minut metrem. Vystoupíte ve stanici Vyšehrad – čtvrtá zastávka od Florence. Kongresové centrum se nachází vedle stanice metra.
Vlakem
Po příjezdu vlaku na Hlavní nádraží nasednete do vlaku metra ve stejnojmenné stanici a pojedete směr Háje. Vystoupíte ve stanici Vyšehrad – třetí zastávka od Hlavního nádraží. Kongresové centrum Praha se nachází vedle stanice metra.
MHD
Kyvadlová doprava (autobusy) jezdí v cca 30 minutových intervalech z letiště na konečnou stanice metra A – Dejvická. Ze stanice Dejvická pojedete směr Skalka a ve stanici Muzeum přestoupíte na trasu C – směr Háje. Vystoupíte ve stanici Vyšehrad – druhá stanice od Muzea. Kongresové centrum Praha se nachází vedle stanice metra. Pokud z letiště použijete tento druh dopravy tj. autobus a metro, dostanete se do Kongresového centra Praha za cca 45 minut.
Taxi
Pokud použijete taxi, dostanete se z letiště do Kongresového centra Praha za 25 minut.

Popis objektu

Další informace

Komentáře

Hodnocení, hlasování, ohlasy a komentáře

Dnes

Nejaktuálnější zprávy

Kongresové centrum Praha patří mezi velká a kvalitně vybavená evropská centra. Nabízí prostory pro nejrůznější akce, jakými jsou kongresy, konference, semináře, obchodní jednání, firemní prezentace, tiskové konference, výstavy, veletrhy, plesy, bankety a rauty. Svou nabídkou jednacích, banketních a výstavních prostor včetně zajištění doprovodných služeb je největším a nejkomplexnějším poskytovatelem těchto služeb nejen na českém trhu. Centrum disponuje 20 sály a 50 salónky s kapacitou od 12 do 2764 osob.

Přestavbou dokončenou v roce 2000 se zařadilo mezi největší a nejlépe vybavená evropská centra, což potvrdil i bezchybný průběh Výročního zasedání Mezinárodního měnového fondu a skupiny Světové banky v září téhož roku a summitu NATO v listopadu 2002.

Chloubou pražského Kongresového centra je Kongresový sál, který zasahuje z prvního do čtvrtého patra. Na jeho úpravách se podílela skupina českých i zahraničních odborníků v oboru akustiky. Díky vynikající akustice se Kongresový sál v současné době řadí mezi třináct nejlepších koncertních sálů světa, který je svými parametry srovnatelný s londýnským Royal Albert Hall, montrealským sálem Wilfrid - Peletiera či Bostonským symfonickým sálem. Rozměry orchestrální mušle umožňují koncertování velkých hudebních těles o počtu 100 hudebníků, přičemž z hlediště je může sledovat až 2764 osob.

Kongresové centrum má unikátní polohu na jenom z pražských pahorků a je jednou z dominant hlavního města České republiky. Je odtud nádherný výhled na světoznámé panorama Prahy, kde se nad řekou Vltavou a okolními rozsáhlými parky odráží silueta Pražského hradu s mnoha věžemi kostelů, chrámů, paláců a starobylých budov nedalekého historického centra.

Nabízíme:

Kongresový sál s kapacitou 2.764 osob a Společenských sál s kapacitou 1.034 osob a dalších 18 plně klimatizovaných sálů s kapacitou od 80 do 700 osob, dále 50 salónků s možností velké variability uspořádání

komplexní kongresové a výstavní služby, včetně zajištění cateringu, hostesek, květinové výzdoby a ostrahy

pronájem kvalitního ozvučení a audiovizuální techniky

klimatizované prostory s bezbariérovým přístupem

exkluzivní výhled na panorama Hradčan

výbornou dopravní dostupnost - Kongresové centrum leží v blízkosti centra města

možnost parkingu - v třípatrových garážích je k dispozici až 1.000 parkovacích míst

možnost ubytování v hotelu Holiday Inn Prague Congress Centre

V září 2000 hostila Praha, resp. Kongresové centrum zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky, kdy Prahu navštívilo 182 ministrů financí a guvernérů centrálních bank. Celkem bylo akreditováno téměř 11.000 finančníků ze 150 zemí světa. O událostech informovalo více než 2.000 akreditovaných novinářů z více než 100 zemí světa. V roce 2000 se Praha zařadila mezi přední světová kongresová města.

Ve dnech 20. - 21. listopadu 2002 hostilo Kongresové centrum Praha Summit Severoatlantické aliance, kterého se zúčastnilo 2.500 politiků a armádních činitelů ze 46 zemí světa. KCP uvítalo ve svých prostorách 23 prezidentů, 20 premiérů, 45 ministrů zahraničí a řadu dalších významných politiků.

O perfektní připravenosti české strany se mohlo přesvědčit i 3.000 akreditovaných novinářů z 55 zemí, kteří i měli k dispozici 950 kompletně vybavených pracovišť, včetně rozhlasových a televizních studií, každý z nich pak měl přidělenu samostatnou telefonní linku. O přepravu hostů se staralo 500 aut a autobusů.

Kina
Restaurace
Město
Umění
Výlety
Nákupy
Divadla
Sport
Loading .....
Loading .....
Loading .....
>