Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Katalog objektů – Muzea – Centra

Centrum historie Praha XVII. století na Pražském hradě

www
E-mail
Městská část
Praha 1
Adresa
Zlatá ulička u Daliborky 30/31, Praha 1 - 119 08
Telefon

233 339 268

Doprava

Tram č. 22, 23 - zastávka Královský letohrádek nebo Pražský hrad
Metro A - stanice Malostranská

Popis objektu

Další informace

Komentáře

Hodnocení, hlasování, ohlasy a komentáře

Dnes

Nejaktuálnější zprávy

Centrum historie Praha XVII. století na Pražském hradě bylo slavnostně otevřeno v lednu 2006 první dámou republiky paní Livií Klausovou.

Stejně jako na Kampě nebo na ruzyňském Letišti nabízí Centrum historie ve Zlaté uličce originální řemeslné výrobky z kolekce FABRE FACTA®. V dobových prostorách najdete zástupce mnoha tradičních českých řemesel jako je sklář, šperkař, švec, cínař či hrnčíř. Dobu 17. století přiblíží reprodukce grafických listů zachycující místa, která již oko dnešního Pražana nebo turisty neshlédne.

Živá předvádění každou středu a víkend představují různé techniky výroby a zpracování materiálu a návštěvník má jedinečnou možnost vidět a případně vyzkoušet tvorbu konkrétního výrobku, který si může poté i zakoupit.

I tento rok Centrum historie pokračuje ve spolupráci se společností B.P.T. spol. s r.o. a prostřednictvím předvádění historických řemesel ukazuje dovednosti zdravotně postižených a jejich výrobky.

Pražský hrad dýchá historií. Nemůže nás ale úplně odprostit od moderní doby a potřeb dnešního člověka. Informační centrum, které je součástí Centra historie nabízí komplexní informace o Praze, pragensie a upomínkové předměty pečlivě vybrané se zaměřením na kvalitu a sběratelskou užitnou hodnotu.

Nenechte si ujít návštěvu Centra historie na Pražském hradě, čekají Vás krásné zážitky se setkání s historií. Kina
Restaurace
Město
Umění
Výlety
Nákupy
Divadla
Sport
Loading .....
Loading .....
Loading .....
>