Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

POJĎTE NÁMI DO JESKYNĚ!

2009-12-30 18:04

 7.10.2009–31.1.2010

Výstava přibližující tajemný svět jeskyní a úsilí českých speleologů při jejich objevování

Prostor: Národní muzeum, Václavské nám., sál Hollareum - přízemí vzadu

Macocha, Punkevní, či Koněpruské jeskyně – pojmy známé pro naprostou většinu z nás, oblíbené cíle školních a rodinných výletů celých generací, atraktivní lákadla pro zahraniční návštěvníky. Takto si povětšinou představujeme jeskyně.

Kdo z nás však ví, že kromě desítky veřejnosti přístupných jeskyní máme v naší zemi více než 3000 dalších jeskyní a propastí? Kdo tuší, že každý víkend stovky dobrovolníků tyto jeskyně zkoumají, dokumentují a snaží se proniknout do jejich zatím neznámých a neprobádaných pokračování?

Výstava - „Pojďte s námi do jeskyně“ se snaží široké veřejnosti prezentovat atraktivní svět nepřístupných jeskyní a jejich objevování. Přiblížit úsilí českých speleologů, metody a výsledky jejich práce, zejména v uplynulých 30ti letech nejen v České republice, ale i zahraničí, kde byly objeveny desítky kilometrů nových, často unikátních podzemních prostor.

Výstava je pořádána u příležitosti 40. výročí objevu největší jeskyně v ČR – Amatérské a u příležitosti 30ti let od založení České speleologické společnosti. Zároveň je koncipována jako doprovodná výstava k projektu „Příběh planety Země“, ve spolupráci Národního muzea a České speleologické společnosti.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>