Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend – Staňte se hmyzožravcem (3)

2010-08-14 08:59

Guláš z kobylek, či chlebíček obložený vydatnými červy? Dělá se vám zle? Pak patříte mezi typické Evropany, kteří se tak akorát rádi straší obrovskými hmyzími exempláři na plátnech kin. Zbytek světa je ale o notný kus dál a ví, že vyhazovat pytlík mouky rozpohybovaný čerstvými moučnými červy je skoro zločin. Pokud chcete zjistit, co na nich v Asii a Africe mají, vydejte se vyzkoušet hmyzí speciality v sobotu do zoologické zahrady, kde se bude konat Den Hmyzožravců.

Umění pojídat housenky
Na světě je zhruba 1500 druhů jedlého hmyzu. Během sobotního pokračování kampaně Seznamte se!, v rámci níž přibližují v pražské zoo návštěvníkům život vybraných živočišných druhů, se tentokrát můžete dozvědět mnoho zajímavého z jeho života i ze života jeho pojídačů. A pokud seberete dost odvahy, můžete se jimi stát i vy.

Začíná se v 10.00 v Africkém domě u hrabáče kapského, projde se indonéskou džunglí se stříkounem lapavým a pak bude v 12.00 následovat ve Vzdělávacím centru přímý přenos z krmení obojživelníků a dalších zvířat. Poté se půjde do pavilonu kočkovitých šelem za plazi, v pavilonu velkých želv bude představen chameleon obrovský a v Sečuánu zvíte, na čem si pochutnávají ptáci. Pro inspiraci víc, než dost, ale dbejte na to, že hmyzem se člověk může lehce předávkovat.

Na hmyzím menu, které tu pro návštěvníky připraví, nebude chybět cukrovíčko nebo chleba z tmavé mouky, obojí pochopitelně s příměsí broučků a červíků. Od 13.00 si pak rozhodně nenechte ujít přednášku doc. Marie Borkovcové, která provádí speciální výzkum ohledně pojídání hmyzu na půdě Mendelovy univerzity v Brně a sama má v tomto ohledu řadu zkušeností. Více se o této jedinečné události dozvíte ZDE.

Posvícení aneb to, co mi tu rádi
Budete-li si chtít po degustaci netradičně pojednaných proteinů trochu spravit svůj středoevropský apetit, zajděte v neděli opět do Tróje, tentokrát ovšem do Botanické zahrady, konkrétně do Vinice sv. Kláry. Již po páté se tu bude odpoledne konat Trojské posvícení a nenaleznete tu nic, co by vás mohlo vyvést z konceptu. Leda snad Junior dechovka nebo Rošáda, která křísí hity od 60 let až po současný pop. Organizátoři jinak ale slibují jen takzvané staročeské speciality a nahlédnout budete moci i do tajů výroby vína. Podrobnosti o nedělním posvícení najdete TADY.

Momentky z loňského posvícení – foto zdroj: botanicka.cz

kaca

Komentáře (3)

Klára 2010-08-14 01:39:22
Vítej zpět z dovolene Kaco :p.
kaca 2010-08-13 08:14:17
ahoj a diky!
Klára 2010-08-13 02:00:30
Ahoj, jsem tu s dalším tipem. V neděli od 18:00 Bollywood na Střeláku – Den indické nezávislosti, hudba, tanec, malování henou, indické speciality a film Pardes, vstup volný. Více na http://www.cokdyvpraze.cz/modules.php?name=Insertion&file=stories&sid=1483

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>