Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Žižkovský masopust 2014 (4)

2014-02-23 19:52

www.praha3.cz

1-4. března. 2014, od 16hod

Masopustní průvod Žižkovem nabídne zajímavý a pestrý program, v němž vystoupí cirkusové loutky, Kašpárek v rohlíku i rocková kapela Vltava. Novinkou bude vernisáž výstavy fotografií Žižkova v parku Za Žižkovskou vozovnou.


V sobotu 1. března přijede na náměstí Jiřího z Poděbrad Kašpárek v rohlíku. Oblíbené vystoupení pro děti a dospělé, které začne od 15 hodin, těží především propojením divadla a hudby, které uhrane vlastní živelností a vtipnou improvizací. Kromě toho čeká nejmenší diváky na Jiřáku další překvapení – na náměstí nebude chybět vyhřívaný stan a již od 10 hodin zde budou umístěny různé výtvarné dílny, kde si každý bude moci vyzkoušet výrobu masek a svítících lampiónů, které zužitkuje v dětském průvodu kolem kostela Nejsvětějšího Srdce Páně, anebo ve velkém úterním masopustním průvodu. Letošní masopust nezapomněl ani na seniory. V Paláci Akropolis se uskuteční taneční odpoledne s Josefem Zímou a Yvettou Simonovou, kteří se těší stále veliké popularitě – pro velký zájem se uskuteční dokonce ještě další koncert, a to od 17 hodin. Místa u stolů (koncert od 17.00) a místa k sezení (oba termíny) si můžete zdarma rezervovat na tel. 222 116 702.


V neděli 2. března jsou připraveny další kulturní aktivity v domě dětí a mládeže Ulita na Balkáně, nebo v kině Aero, v němž kromě amerického sci-fi filmu Gravitace budou moci návštěvníci zhlédnout od 17 hodin koncert rapperské skupiny United Gipsy Crew. Od 15 hodin je také připravena architektonická procházka, která provede zajímavými místy Prahy 3. Setkání v kultovní hospodě U Vystřelenýho oka, a to tradičně za účasti starostky Vladislavy Hujové, nabídne opět zabijačkové hody za mírné ceny, které jsou ve veliké oblibě – na minulém ročníku se servírovalo na 600 obědů.

Jednou ze změn letošního masopustu bude vernisáž fotosalónu VIDÍM ŽIŽKOV. V parku Za Žižkovskou vozovnou budou v neděli 2. března od 16 hodin vystaveny ty nejlepší snímky Žižkova, které si pořídili jejich autoři pro vlastní potěšení nebo z jiných důvodů. Fotografie může poslat každý, kdo má chuť se zúčastnit fotosalónu, na adresu fotosalon@praha3.cz, a to do 20. února. Vítězná fotografie bude odměněna. Na akci nebude chybět doprovodný kulturní program nebo občerstvení.


V úterý 4. března se uskuteční tradiční masopustní průvod. Od 16 hodin je naplánovaný sraz účinkujících, kteří budou tvořit pestrou přehlídkou artistických nebo cirkusových dovedností. Hlavním lákadlem jsou bezesporu obří loutky Echt Street Puppets. Přes 4 metry vysoké figury budou ovládány 3-5 vodiči, přičemž předvedou pravou pouliční zábavu na motivy tradičního loutkového příběhu – Smrtka a Ďábel, obklopeny vírem čertů, se budou snažit chytit věčně unikajícího Kašpárka. Dalšími účinkujícími v průvodu bude formace Long Vehicle Circus, v němž se propojí umění chůze na chůdách s bravurním zvládnutím tance, pantomimy a nového klaunství. Na Jiřáku vystoupí také jazzový multiinstrumentalista Miloš Dvořáček. A kdo se zúčastní masopustní veselice, rozhodně neprohloupí. Zdarma se budou rozdávat zabijačkové pochoutky, které budou jinak k dostání za mírné ceny na začátku a na konci průvodu – na Jiřáku a v parku před Viktorkou. Z náměstí Jiřího z Poděbrad se průvod vydá Kubelíkovou a Lupáčovou ulicí, dorazí na Havlíčkovo náměstí, kde starostka Vladislava Hujová předá maškarám symbolický klíč od Žižkova. Odtud vyrazí účastníci ulicí Štítného a Husineckou až do parku před Viktorkou, kde na ně čeká další bohatý kulturní program v podobě kabaretních Fekete Seretlek. Vrcholem bude vystoupení rockové kapely Vltava od 19 hodin.

Komentáře (4)

tiles hop edm rush on pc 2021-06-28 07:56:59
I hope it will lift up the lockdown and hoping back to normal again. click this link right here to read more about them. There's a lot of interesting stuff to visit there. Thank you very much and have a day.
cowboy games 2021-06-28 07:55:20
I have been in Vinohrady Carnival Markets and that experience is awesome! I and my friends tried their grilled porks and some cheesy foods. Is it still operating? I heard they are temporarily closed due to covid, that is a piece of bad news to those who work there. Thanks
text 2021-06-28 07:51:39
Please email me with any hints & tips on how you made this blog site look this good , I would appreciate it.
wilnewell712 2021-06-28 07:51:08
<a href="https://www.google.com/">text</a> [url=https://www.google.com/]text[/url] [This link](https://www.google.com/) "text":https://www.google.com/ [[https://www.google.com/|link text]] https://www.google.com

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>