Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Žižkov plný divadla a her

2010-06-23 11:22

Večerním světelno-akrobatickým představením na náměstí Jiřího z Poděbrad začal v neděli hlavní program festivalu Žižkov sobě. Stejně jako v předchozích letech je komponován do několika bloků, divadelního, hudebního a sportovního. Žižkov sobě bude hrát až do konce června!

 
V šapitó bude nabito
Pokud jste nestihli zahajovací představení, můžete si to vynahradit od 2. do 11. června v šapitó, které vyroste v parku u Viktorie.  Během těchto deseti dnů se v tu potká celá řada žánrů od loutkového divadla, přes taneční grotesku až k činohře. Hned v prvních dnech vystoupí s existenciálním dramatem Oběť divadlo Continuo. Představením, ve kterém jsou tematizovány otázky lidské i lékařské etiky na pozadí jedné z nejhrůznějších událostí minulého století. Bezprostřední inspirací k němu byly rozhovory s bývalými vězni koncentračních táborů.
 
O víkendu můžete do šapitó zajít i s dětmi, jeho prostor totiž ovládnou loutky a jejich podivuhodné příběhy. Japonsko-českou tradici do svých loutkových představení zapojuje Nori Sawa a v jeho představeních se tak potkávají třeba Červená Karkulka s tradičními postavami japonských pohádkových příběhů. Kromě Nori Sawa vystoupí v sobotu také výborné Buchty a loutky a v neděli se můžete těšit na „loutkovou poetickou grotesku o samotě, snech a přátelství“ nazvanou Žabáci – Sny starého Dědka Divadla  Líšeň. To je ovšem stále nepatrná ochutnávka z produkce divadelního šapitó, pro podrobnosti klikněte SEM. Vstupné na všechna představení v šapitó je 50 korun.
 
 
Hudební Parukářka
Jednoznačnou hvězdou třetího červnového týdne bude rakouská písničkářka Eva Jantschitsch alias Gustav.  Vystoupí ve čtvrtek 17. června v rámci projektu Planet Connection, který probíhá jako komponované programy zaměřené na konkrétní zemi, a tentokrát to bude právě Rakousko. Kromě jejího svébytného hudebního tvaru, ve kterém kombinuje šansoniérskou sdílnost s odosobněnou elektronickou linkou, budete moci už odpoledne od 15.00 sledovat vybrané rakouské snímky, prohlédnout si výstavu fotografií „Neznámá místa Vídně“ a popovídat si s Janem Krčmářem, ředitelem společnosti ComPRess.
 

Eva Jantschitsch
 
Středa bude na Parukářce patřit Ska a sobota umění žonglování. Podrobnosti najdete ZDE.
 
Kdo získá Žižkovský pohár?
Ani letos nebude chybět sportovní odpoledne (24.6.), během kterého se v areálu školy Pražačka utkají ve fotbale žáci základních a středních škol o Žižkovský pohár.  Kromě čutáni si tu budete moci vyzkoušet třeba frisbee, kroket a pro zájemce o adrenalin proběhnou i ukázkové hodiny venkovního jumpingu.  Více ZDE.
 
Poslední akcí v rámci festivalu Žižkov sobě bude 27. června program na dopravním hřišti Jilmová. Ten je určený pro rodinky s dětmi a více se o něm dozvíte TADY.
 

Foto: Dimír Šťastný
kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>