Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Festivaly
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Živé město – OŽIJTE SE SVOU ČTVRTÍ!

2012-08-27 21:32

20.–23. září 2012

Rádi bychom Vás informovali, že v termínu 20.–23. září 2012 proběhne na území Prahy 6 již druhý ročník multižánrového kulturního festivalu Živé město, který se zabývá tématem života ve městě. Na čtyři dny ožijí ulice, parky, kavárny, divadla, knihovny a mnohá další místa od Dejvic po Ořechovku či Bubeneč.

Letošní festival Živé město navazuje na loňský úspěšný první ročník, který se konal 27. 9. až 4. 10. 2011 na 16 různých místech Prahy 6 a zúčastnilo se ho cca 1500 návštěvníků, kteří měli možnost navštívit více než 20 jednotlivých akcí. Všichni organizátoři i umělci pracovali bez nároku na honorář. Více informací viz http://www.zive-mesto.cz/2011/

Festival Živé město pořádá stejnojmenné občanské sdružení složené hlavně ze studentů uměleckých škol, kteří se snaží svými aktivitami přispět k oživení kulturního života, veřejného prostoru a sousedských vztahů na Praze 6. Ve spolupráci s místními neziskovými organizacemi a aktivními občany usilují o zbudování trvale fungující pražské kulturní platformy. Kromě podzimního festivalu o. s. plánuje několik menších akcí v průběhu zimy 2012 až jara 2013.

Po velkém množství pozitivních ohlasů na první ročník Živé město, o. s. sestavilo kvalitní festivalový program i letos. Navíc již krátce před zahájením festivalu dojde k oživení veřejného prostoru poblíž Vítězného náměstí, kde architektonický ateliér Collaborative Collective zbuduje speciální festivalový rozcestník a odpočinkovou zónu.

Festival zahájí ve čtvrtek 20. 9. městská hra z dílny o. s. Ramus, následovat bude pouliční tančírna, vernisáž tématické výstavy v Galerii NTK a venkovní filmová projekce. Další dny přinesou projekce s diskusemi na téma život ve městě, site-specific intervence, komentované procházky a cykloprojížďky nebo zahradní bleší trh. Návštěvníci se také mohou těšit na znovuotevřené kino Ořechovka.

Speciální program je připraven na 22. 9., kdy dojde ve spolupráci s kavárnou Vypálené koťátko k prolnutí festivalu se sousedskou slavností Zažít město jinak. Oblast poblíž Hradčanské oživí hudba, divadlo, workshopy nebo hra s I Spy. Sousedské festivaly Zažít město jinak v rámci celé Prahy koordinuje o. s. Auto*mat a záštitu nad akcí převzala radní hlavního města Prahy Aleksandra Udženija.

Akce festivalu jsou určeny návštěvníkům všech generací, a to jak z řad místních rezidentů, tak obyvatelům ostatních pražských čtvrtí. Festival je neziskový a nízkorozpočtový, vstup na něj je zdarma. Více informací viz www.zive-mesto.cz a www.facebook.com/zivemesto.

Festival se koná za laskavé finanční podpory Nadaca VIA (ČSOB a Era pro podporu regionů) a Nadace Život umělce. Dalšími partnery jsou např. Auto*mat, o. s., Collaborative Collective, FEL ČVUT, I Spy, Kino Ořechovka, Kulturní centrum Klubovna, Kruhžítko, o. p. s., Národní technická knihovna, Ramus, o. s., Vypálené koťátko aj.

www.zive-mesto.cz
www.facebook.com/zivemesto.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>