Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Festivaly
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

ZEMĚ MĚSTO

2010-04-06 17:44

15. 04. 2010 • země město
environmentální festival o vztahu člověka k místu, kde žije
KC Zahrada

PROGRAM FESTIVALU

ČTVRTEK 15. DUBNA

9:00 - Kompost není jen smradlavá hromada a žížalovník můžete mít i doma* (edukace pro 1. stupeň ZŠ ve spolupráci s Ekodomov, o.s.)
Interaktivní dopoledne s dílnou, kde se děti naučí, jak zacházet s bioodpadem a pomohou KC Zahrada vytvořit kompost.
11:00 - Architekt odpadu* - dokumentární film - projekce pro školy (2. stupeň)

20:00 - Neřež a Klára Vytisková - koncert

PÁTEK 16. DUBNA

9:00 - Kompost není jen smradlavá hromada a žížalovník můžete mít i doma* (edukace pro 1. stupeň ZŠ ve spolupráci s Ekodomov, o.s.)
11:00 - Architekt odpadu* - dokumentární film - projekce pro školy (2. stupeň)

20:00 - Architekt odpadu

 

SOBOTA 17. DUBNA

11:00 - 1. farmářský trh na Jižním Městě
Chcete si koupit čerstvou zeleninu, jarní sazeničky, kozí sýr, brambory či domácí med přímo od soukromých zemědělců? Tak přijďte v sobotu do Zahrady, bude se zde konat malý farmářský trh. Půjde o první ochutnávku farmářského tržiště na Jižním Městě. Budou zde též k dostání biopotraviny a některé další vybrané pochutiny.

14:00 - Fair-trade Jižní Město

Přijďte si zasadit vlastní sazenici a staňte se součástí procesu fair-trade na Jižním Městě. V rámci festivalu vznikne na zahradě Zahrady opravdové zeleninové pole! Každý bude mít možnost přijít, vybrat sazenici, pojmenovat ji podle svého a zasadit si ji. Pak už jen můžete sledovat, jak se sazenici daří. V červnu pak proběhne velká sklizeň a trh, kde se jednotlivé sazenice představí i se svými sazeči.

14:00 - Public gardening - Přijďte zasadit kytku a udělat místo, kde žijete, o něco příjemnější. Sázení proběhne v okolí Zahrady.

15:00 - Království - divadelní představení pro děti od 4 let - divadlo Vyrob si své letadýlko

16:00 - Odpolední bio-dílna pro rodiče s dětmi
Kompost není jen smradlavá hromada a žížalovník můžete mít i doma. Interaktivní odpoledne s dílnou, kde se děti naučí, jak zacházet s bioodpadem a pomohou KC Zahrada vytvořit kompost.

16:00 - Kreativní dílna Inky Jamrichové
K políčku se zeleninou nutně patří i pořádný strašák. Malá i velká verze strašáků do zelí k výrobě během speciální výtvarné dílny.

17:00 - urban´buran vol.2
Veřejná prezentace projektů zabývajících se tématem recyklace ve veřejném prostoru, v umění či v architektuře. Zajímá vás, jak se staré věci přetvářejí v umění? Chcete objevit nové významy zákoutí veřejného prostoru? Využíváte raději toho, co už je, než toho, co se teprve musí vyrobit? Pak je urban´buran určen právě vám!

21:00 - mash-up disco party
Netřepat, promíchat! Jedinečná hudební party s muzikou, jak jste ji mnohdy neslyšeli. Mashup (nebo také blend, mash up, mash-up či bastard pop) je hudební nahrávka, která se skládá z dvou nebo více písní spojených dohromady. Často je použita melodie z jedné písně a vokály z druhé. Recykluje Ondřej Polák.

*Pro školy - edukace i film objednávejte u Ondřeje Kubišty na ondrej.kubista@kczahrada.cz nebo tel.776 750 931. Cena edukací 60 Kč, film 50 Kč, pedagogický doprovod zdarma.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>