Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Město – Události

Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Ze světa historických hraček (1)

2010-06-22 13:07

1.5. - 15.10.2010, Po - Pá 11-19h, So 11-17h
Emauzské opatství

Od 1. května do 15. října je v nově otevřené výstavní místnosti v přízemí Emauzského opatství otevřena výstava "Ze světa historických hraček - výstava mechanických hraček z doby našich pradědečků a prababiček".
Výstava doplněná o herní koutek firmy Merkur je reprízou projektu uskutečněného vloni na zámku v Děčíně a po skončení se stane součástí tamní stálé expozice.

Plechové mechanické hračky z let 1840-1960 poháněné hodinovým strojkem na klíček, parním strojem nebo elektromotorem. Kovové stavebnice typu Merkur a Märklin, dětské modely parních strojů, plechových automobilů, letadel i pohyblivé postavičky s hodinovým mechanismem na klíček. Sbírka historických souprav plechové železnice velikosti 0 z produkce českých i německých firem a předvádění jízdy starých elektrických vláčků na elektrifikovaném modelu kolejiště s tříkolejnicovým systémem. Unikátní exponáty ze světa optických přístrojů – funkční dětské laterna magiky a kinematografy z doby kolem roku 1900 s kolekcí komiksových diapozitivů. Dílna ze stavebnice Merkur pro nejmenší návštěvníky výstavy.

Vstupné:
Dospělí ………….. 50,- Kč
Děti a studenti …... 30,- Kč
Rodinné …………100,- Kč
Děti do šesti let, invalidé a pedagogický dozor zdarma.

Vstupné zahrnuje prohlídku výstavy a vstup do kláštera (prohlídka křížové chodby s freskovou výzdobou, Císařské kaple a kostela Panny Marie a slovanských patronů).
Po dohodě je možná i skupinová prohlídka s výkladem, a to i mimo běžné návštěvní hodiny.

Veškeré informace a rezervace prohlídek na tel.: 224 917 662 a nebo na emauzske.opatstvi@tiscali.cz.


 

Komentáře (1)

venomdoli4@gmail.com 2023-04-05 12:34:10
Look it here a new most popular online game.

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>