Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Velká podzimní cyklojízda

2013-08-27 15:43

POJEĎME SI PRO 2%!

I přes zvyšující se zájem o pro město levnou a městotvornou neautomobilovou dopravu Praha snižuje výdaje nejvíce právě na ni. Velká podzimní cyklojízda to chce změnit. Požaduje po městu, aby vydalo alespoň 2 % rozpočtu dopravních investic na cyklodopravu!

SOBOTA 14. ZÁŘÍ V 15:00 Z VÁCLAVSKÉHO NÁMĚSTÍ


Velká podzimní cyklojízda vyrazí v sobotu 14. září v 15:00 z Václavského náměstí. Jako předvoj nadcházejícího Evropského týdne mobility upozorníme na nesmyslné snižování výdajů města na neautomobilovou dopravu. Již téměř pro tři procenta všech cest*, které Pražané po městě denně urazí, si totiž zvolí jako hlavní dopravní prostředek kolo. Hlavní město to ale nereflektuje. Změňme to! Ukažme politikům, že nám není lhostejné, zač se utrácí naše peníze.  Řekněme jasně a nahlas, že chceme, aby město vyčlenilo alespoň 2 % svého rozpočtu na dopravu pro další potřebný rozvoj cyklistické infrastruktury a cyklodopravy!

Vloni se magistrát pokusil rozvoj pěší a cyklistikcé dopravy zcela odepsat, když na ni v rozpočtu nevyčlenil ani korunu. V tu samou dobu šly na jeden sporný tunel pro autodopravu miliardy. Teprve odpor veřejnosti to zastavil. Politici a úředníci si musí uvědomit, že ulice a náměstí Prahy nejsou autodrom, ale prostor pro život lidí.

KAM POJEDEME?

Velká podzimní cyklojízda je jedinečnou příležitostí pro takový apel na naše politiky. Po třetí hodině odpolední se vydáme na trasu, která je tentokrát naplánována na délku 13 km a protože pojedeme rychlostí cca 12km/h přívětivou všem kategoriím cyklopražanů, bude trvat kolem jedné hodiny, než dorazíme do cíle. Z Václavského náměstí vyrazíme směr Žižkov, poté ulicí Husitská a Koněvova až na Krejcárek odkud se spustíme do Libně a Holešovic. Cíl trasy je zatím předmětem jednání, ale naším velkým přáním je ostrov Kampa na Malé Straně. A proč? Kde jinde než v srdci Prahy, nejstarší městské části v přijemném prostředí parku na ostrově bychom se měli sejít, abychom společně zvedli svá kola na důkaz společných vizí a požadavků. Dáme teď větší prostor závěrečnému cyklosouznění?

K CYKLOJÍZDĚ SE PŘIPOJÍ LEDNÍ MEDVĚDI

Klimatické změny, způsobené spalováním fosilních paliv, se nejvíce projevují v Arktidě, domově ledních medvědů. Je ironií osudu, že  právě zde chce tohoto nepříjemného jevu využít Shell a Gazprom a společně i zvlášť tam těžit ropu. K Velké podzimní cyklojízdě se proto připojí pražská dobrovolnická skupina Greenpeace. Greenpeace pořádá celosvětově Iceride – cyklojízdu s ledními medvědy na podporu vyhlášení chráněné rezervace v Arktidě. I lední medvědi dobře vědí proč chtějí alespoň 2% Pražského dopravního rozpočtu  na cyklodopravu. Doufáme však, že nebudou jediným zpestřením Velké podzimní cyklojízdy. Vícekola, soundsystémy, převleky, vysoká kola, divnokola, masky, kazeťáky, vícekolky, vozíky, barvy, nápisy a hlavně veselí lidé, co kus to originál! To vše k cyklojízdě patří. Postarejme se o to my všichni.
 
Nemáte kolo a chcete se účastnit? Půjčovna kol OKOLO nabízí prvním 60 zájemcům zapůjčení kola na cyklojízdu za pouhých 100 korun. Nevíte jak po Praze a bojíte se cesty z/na cyklojízdu? Použijte aktualizovaný vyhledávač pražských cyklotras prahounakole.cz. Přidejte se k události Velká podzimní cyklojízda 2013 na Facebooku a zvěte své přátele!

PŘIDEJTE SE K ORGANIZÁTORŮM


Můžete-li nabídnout vaši dobrovolnou pomoc s přípravami a průběhem, budeme moc rádi. Ve středu 21. srpna v 19:00 proběhne koordinační setkání dobrovolníků. Můžete nám však pomoct i bez účasti na tomto setkání. V případě zájmu o dobrovolné zapojení pište na iva.pohankova@auto-mat.cz

Co bude potřeba?
Rozvoz plakátů (od 21.8.); plakát Velká podzimní cyklojízda 2013 k samotisku zde
Špuntování a pomoc s organizací během cyklojízdy (potřebujeme dopředu minimálně 70 lidí).
Jízda s cyklosoundsystémem
Distribuce „cyklonovin“ před a po skončením cyklojízdy

Jsou-li vám naše převážně dobrovolně vykonávané aktivity milé, podpořte je finančně členstvím v Klubu přátel Auto*Matu. Množství času a peněz, které na ně vynaložíme je značné. Příspěvky členů Klubu přátel tvoří již okolo 30% rozpočtu Auto*Matu. Za vaši podporu a tím umožněnou nezávislost moc děkujeme a vážíme si jí!

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>