Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Unikátní jev Zatmění Slunce 4.1. z Petřínské rozhedny!

2010-12-24 12:24

Dne 4.1. od 8 hodin od rána do 11 hodin dopoledne bude možné z Petřínské rozhledny sledovat jev částečného zatmění Slunce. Toto zatmění bude nejvýraznějším úkazem svého druhu až do roku 2026! Ve spolupráci se Štefánikovou hvězdárnou budete moci tento jev pozorovat dalekohledy přes speciální brýle společně s komentáři odborníků.

Částečné zatmění Slunce, které nastane dne 4. ledna 2011 v ranních a dopoledních hodinách, slibuje v případě jasného počasí jistě nevšední podívanou. Toto sluneční zatmění bude největší po osmi letech a nejvýraznějším svého druhu až do roku 2026.
Slunce vychází v Praze dne 4. ledna 2011 v 8 hodin a 1 minutu ráno. Již v 8:04 nastává první kontakt Měsíce se Slunečním diskem a částečné zatmění Slunce začíná. Temný Měsíc bude postupně sluneční kotouč zakrývat z jeho pravé horní části a v maximu zatmění bude Slunce připomínat široký srpek plující nízko nad jihovýchodním obzorem. Maximální fáze zatmění nastává v Praze v 9:24 a Měsíc zakryje Slunce ze 79 procent. Celý úkaz končí v 10:51 posledním kontaktem Měsíce ze slunečním diskem. Přestože bude při maximální fázi zatmění zakryta větší část Slunce, bude nutné pro bezpečné pozorování použít speciální ochranné pomůcky, které zabrání poškození zraku.

Vstupné zahrnuje vstup do celého objektu Petřínské rozhledny, komentáře a přednášky odborníků k pozorovanému jevu a teplý nápoj zdarma! To vše za za 150 Kč pro dopělé a 100 Kč pro děti.

Věříme, že si tento jedinečný zážitek nenecháte ujít. Těšíme se na Vaši návštěvu.

www.prazskeveze.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>