Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend: svítící dýně a kanály

2010-10-29 10:17

Strašidelný předvečer svátku všech mrtvých, který se v anglicky mluvcích zemích slaví jako Halloween, se u nás těší asi největší pozornosti v komunitě Expats a v mateřských školkách. Pro děti z něj asi také kouká nejvíc zábavy. Vydlabat dýni si s nimi o víkendu můžete třeba v Botanické zahradě, v kulturním centru Novodvorská nebo v KC Spořilov. Trochu strašidelně to bude v sobotu vypadat také ve staré bubenečské čistírně. Večerní uzamykání kanálů bude při svíčkách!

Trick or treattt !!!
Strašidláckou dýni si můžete s dětmi přijít vydlabat v neděli odpoledne do Botanické zahrady. Všechen materiál zakoupíte na místě, lžíce a nože si na vydlabání přineste vlastní. Od 15.00 se bude v areálu JIH soutěžit, opékat buřty a od 19.00 vyráží velký dýňový průvod. Vyžeňte všechny zlé duchy z Botanické zahrady, více se dozvíte zde.

Do průvodu s lampióny a rozsvícenými dýněmi se můžete v neděli 31. 10. zapojit také v Praze Lhotce a na Spořilově. Připraveny budou soutěže i divadlo a ve Lhotce halloweenský rej uzavře ohňostroj. Více o halloweenu KC Novodovorská zde a v KC Spořilov zde. Obě halloweenská odpoledne začínají v 16.30, vydlabané dýně s sebou.

Zamkněte kanály, vypněte stroje!
Pokud byste chtěli vidět, jak se zamykají kanály, máte poslední příležitost sehnat volné vstupenky na sobotní odpoledne v bubenečské kanalizační čistírně.  Od 10.00 do 17.00 tu budou probíhat celý den prohlídky čistírny za běhu strojů, mezi 17. a 18. hodinou vystoupí dětský soubor Sedmihlásek a česko-francouzský soubor Décalages, aby se od 18.00 v celé čistírně rozsvítili svíčky a znovu rozběhly parní stroje. Večer zakončí ohňostroj v 22.15 na břehu Vltavy.

Vstupenky na večerní prohlídky čistírny byly už v průběhu týdne téměř vyprodané a velký zájem stále pokračuje, proto doporučujeme ještě dnes případně zakoupit lístky v předstihu, v sobotu už to bude nejspíš jen o štěstí. Veškeré podrobnosti najdete zde.

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>