Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend: Masopust – jezte jitrničky, brzy bude půst!

2011-02-25 09:11

V Praze slaví velký úspěch zabijačkové hody. Téměř pokaždé se obejdou bez zabití a kuchání pašíka, protože to hygienici uprostřed města neradi vidí, ale na Petříně to tentokrát prý bude se vším všudy. Tedy poteče i krev. Slabší povahy nemusí pro jaterničky, jelítka a další dobroty až na Petřín, souběžně se budou podávat také na Kozím plácku a na Karlínském náměstí. Bez krve.

Zabijeme pašíka, jenom ať si naříká
Čerstvé vepřové speciality se těší mezi Pražany velké oblibě. Na chuti jim ještě přidává mrazivé počasí. Tento víkend je nakoupíte hned na několika místech. Kdo se chce stavit na prejt už v pátek, může zajít na Petrské náměstí, kde se bude hodovat už před víkendem. Petřínské hody (sobota 26. 2.), hody na Petrském náměstí (pátek 25. 2.) i na Kozím plácku (26. 2.) začínají shodně v 11.00 a kromě masa budete na stáncích moci koupit i některé bio potraviny a různé řemeslné výrobky.


sxc.hu

Zabijačka s porážkou pašíka na Petříně, více ZDE.
Informace o zabijačkových hodech na Petrském náměstí a Kozím plácku ZDE

Poslední zmíněné hody budou součástí Karlínského masopustu a začnou také v sobotu, ale až od 13.00. Kromě vepřových specialit bude na Karlínském náměstí k mání také něco do farmářů. Masopust bude doplňovat i další program, zahraje například Karel Gott Cover band a předvedou se chůdaři. Masopustní průvod se vydá na pochod v 17.15, rej masek skončí ohňovou show. Další podobnosti o Karlínském masopustu najdete TADY.


sxc.hu

Místo ovaru, divadlo
O víkendu vyvrcholí divadelní festival Malá inventura, který se zaměřuje na nové české divadlo. Nové divadlo proto, že jde často o prolínání žánrů, spojení divadla s tancem, experimenty a autorským projevem. V sobotu bude stát za pozornost představení Šavle v Meetfactory, které je z pera Jana Horáka podle textu mladé polské spisovatelky Doroty Maslowske “Královnina šavle“. V neděli bude nepochybně zajímavé představení opět v Meetfactory. Jmenuje se KaDeWe a jeho původ nás zavede opět do Polska, neboť autorem textu je polský dramatik a režisér Helmut Kajzar. Více se o festivale Malá inventura dozvíte ZDE.

Absurdní UBU víkend si připravili v Divadle Na Zábradlí. Otec Ubu pětkrát jinak, aneb scénické čtení s padesátičlenným obsazením, projekce a tři představení. Milovníci absurdity nemohou minout! Více o projektu ZDE.


Maladype Színház, maďarské divadlo

Nezapomeňte na bohémský Bohemian Carnevale se sobotním průvodem v centru města, Více ZDE.

Bez povšimnutí by také neměli zůstat bezplatné prohlídky Prahou, které pořádá Asociace průvodců při příležitosti mezinárodního dne průvodců v sobotu 26. 2. od 14.00. Více ZDE.

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>