Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend – Návraty ke kořenům a jojo efekt

2010-10-15 16:24

Nepolevující zájem o produkty nakupované přímo u farmářů naznačuje, že se lidé začínají zajímat o to, odkud pochází to, co jedí, a jak se k tomu pěstitelé chovají. Nikdy ale nemůžete udělat z vykopávání zeleniny takovou událost jako je například zabijačka. Jedné takové se můžete zúčastnit právě tento víkend na Kulaťáku.

Počasí jako na zabijačku
Zabijačkové hody budou na vítězném náměstí k ochutnávání od pátku 15. 10. až do neděle 17.10. Zabijačkovou polévku, jitrnice, tlačenky, ovar, gulášek a další zabijačkové speciality bude u příležitost prvních narozenin připravovat personál restaurace Kulaťák. Jde tedy hlavně o reklamu, ale to ještě neznamená, že vaří špatně. Více se o “originální české zabijačce“ dozvíte ZDE.

Do historie nejen za jídlem
Rekonstruovat se o víkendu nebudou pouze zvyklosti v přípravě jídla, ale přiblížit si budete moci i naši minulost. Na Petříně najdete v sobotu 16. 10. vojenské ležení, tanečníky jako z doby renesance nebo městskou gardu v pohotovosti. Všichni jako by vypadli z první poloviny 17. století, připomínat se totiž budou okolnosti třicetileté války. Akce se koná od 10.00 do 18.00 u rozhledny a bludiště na Petříně. Více Zde.

Mistrovství ČR a jojo
Mistrem může být člověk v čemkoli. Stačí jen, když na to přistoupí i ostatní. V divadle Ponec se v sobotu 16. 10. sejdou všichni, kdo vás uznají mistrem České Republiky v jojování. Musíte se ale samozřejmě zúčastnit soutěže a vyhrát. Šance mají úplní začátečníci i ti zdatnější a jedna s kategorií je zaměřená i na roztáčení káčy. Dětský sen, který si můžete splnit. Stačí se jen zaregistrovat a zaplatit startovné. Všechny potřebné informace najdete ZDE.

Podzimní VyšeHrátky
Právě tato sobota je jednou z dvou podzimních sobot (druhá je 13.11), kdy se můžete vydat se svými dětmi na prozkoumání Vyšehradu v rámci programu Vyšehrátek. Kromě poznávání legend, historie i architektury čeká děti i pohádka. Poznání hrou i překvapení, na Vyšehradě mezi 14.00 a 17.00. Více ZDE.

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>