Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Město – Události

Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Za nejstaršími stromy metropole

2014-02-19 20:31

od 10.2. do 30.6.2014 ve Škodově paláci v Jungmannově ulici 29/35 na Praze 1

Znáte nejstarší stromy Prahy a víte kam se za nimi vydat? Výstava ve Škodově paláci vám ukáže mnoho tipů netradiční procházky a výlety za památnými stromy Prahy. Ty můžete zhlédnout na desítkách fotografií, na kterých jsou dřeviny zachyceny v různých ročních obdobích.

Za pozoruhodnými velikány nemusíte chodit jen pěšky. Výstava vás přesvědčí o tom, že se lze vydat i na kole. Připraveno je celkem 5 doporučených cyklistických tras, které vedou v okrajových částech metropole. Trasy jsou v rozmezí 11 – 40 km a na té nejdelší můžete spatřit 58 památných stromů. Cestu je možné jednoduše stáhnout do přístroje GPS, který vás pak Prahou provede.

Čekají na vás i různé zajímavosti a rekordy pražských stromů. Dozvíte se například který památný strom je v metropoli nejvyšší nebo který je ten nejstarší.

Přímo z výstavy se pak můžete vydat za stromy u kterých byly umístěny informační tabule, které prozrazují historii daných stromů.   

Výstava se nachází ve Škodově paláci v Jungmannově ulici 29/35 na Praze 1 v zákaznickém centru opencard. Otevřena je každý všední den – po, st od 8 do 20h, út, čt od 8 do 18h a pá od 8 do 15:30h. Vstup je volný. Výstava probíhá od 10.2. do 30.6.2014.

Výstavu připravil autor webu o památných a významných stromech Prahy - www.prazskestromy.cz – dendrolog Aleš Rudl ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy a Botanickou zahradou Praha.    
   
Více informací naleznete na www.prazskestromy.cz, kde si můžete zajistit i komentovanou prohlídku.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>