Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend: Opožděný Martin (1)

2010-11-12 13:41

Pokud jste v návalu pracovních povinností nestihli ve čtvrtek ani nejmladší možné víno, ani dozlatova vypečenou husičku, nezoufejte. Obojí můžete i o víkendu na několika místech ochutnat. Například na Staroměstském náměstí nebo v Národním zemědělském muzeu na Letné.

K huse hraje Dixieland
Na Staroměstském náměstí
můžete v rámci Svatomartinského koštu ochutnat kromě husích specialit i výrobky medové, speciality z Maďarska, Francie či Itálie a hlavně pak svěží, mladé Svatomartinské víno. I když některé zlé jazyky tvrdí, že není skoro nic horšího, než toto mladé víno a jde hlavně o marketingový trik. Podrobnosti o víkendovém programu v centru města najdete ZDE.

V podobném duchu budou probíhat i tradiční Svatomartinské slavnosti na Letné v Národním zemědělském muzeu. Navíc se dostanete zdarma do všech aktuálních expozic a výstav. Kromě husy se bude podávat také pštros a ke slavnostnímu pojídání vám nebude hrát dixieland ani středověká hudba, ale cimbálovka. Akce se koná po oba dva víkendové dny, další podrobnosti najdete ZDE.

Svatomartinské posvícení si vzali za své i na zámku Ctěnice. Kromě slavnostního oběda, kterému bude vévodit pochopitelně Svatomartinská husa, se budete moci podívat na expozici historických kočárů za symbolickou korunu vstupného. Děti vyzbrojte lampiónem. Svatomartinské menu budou servírovat po oba dva víkendové dny, další podrobnosti najdete TADY.


záznam z interaktivní výstavy Play v Mánesu

Pro děti jen samé hrátky..
…aneb přijměte pozvání na VyšeHrátky. Na Vyšehradě se totiž bude konat další z vyšehrátkovských sobot, tentokrát v pomyslné společnosti s Karlem Hynkem Máchou. Začne se pohádkou a pokračovat se bude interaktivním program pro rodiče i děti, během kterého se seznámí s romantickým básníkem a jeho osudem. Více se dozvíte ZDE.

Ti, z vás, kdo navštívili Odpočívárnu smyslů na letošních podzimních Vyšehrátkách, si mohou udělat představu o charakteru objektů velké výstavy Petra Nikla a 40 dalších umělců v Mánesu. Právě tam se totiž některé z objektů Marianny Stránské stěhovaly. Výstavu Play v Galerii MÁNES můžete navštívit i tento víkend a počítejte s tím, že se tam asi zdržíte. Fotoreportáž z výstavy ZDE.

kaca

Komentáře (1)

Klára 2010-11-12 12:07:12
Ahoj všem, nezapomeňte, že o víkendu pokračuje XI. queer filmový festival Mezipatra, program pro Prahu najdete na stránkách http://www.mezipatra.cz/2010/program/#praha

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>