Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Prodloužíme prázdniny o týden, aneb Školní rok začíná na Vyšehradě!

2010-08-31 10:32

Přestože motto letošního ročníku interaktivního festivalu VyšeHrátky, který se již tradičně koná na pražském Vyšehradě, láká děti ze školních lavic, nebojte se vzít i ty nejmenší a klidně i jejich prarodiče. Od 1. do 7. září je v prostorách Královské akropole a Starého purkrabství bude čekat pravidelná Odpočívárna smyslů, odpolední čtení pohádek slavnými i neznámými tatínky, divadlo, hry a mnoho dalšího.

Buchty a rohlíky
Festival bude zahájen v první školní den koncertem Popeláři jedou, na který formace Buchty a loutky přislíbila opravdový popelářský vůz. A zatímco loni festival zahajovali, letos ho budou uzavírat – pravidelní návštěvníci jistě už tuší, že se mohou 7. září těšit na koncert Kašpárka v rohlíku.  Ještě zajímavější je ovšem, co se bude dít mezi těmito dvěma událostmi.

Pro letošní rok si pořadatelé festivalu připravili pro děti i rodiče tři programové novinky. První, která bude přístupná po každý festivalový den, je “atrakce“ se slibným názvem Odpočívárna smyslů. V prostorách parku Královské a knížecí akropole najdete několik pozoruhodných objektů, které vznikly podle výtvarné koncepce Marianny Stránské a vy s jejich pomocí prozkoumáte netušené taje vašich pěti smyslů. A pokud by vám nestačilo rozehrát připravené objekty pouze intuitivně, můžete se i se svými dětmi zúčastnit některé z dílen věnovaných jednotlivým osmyslovačům.

Když tatínkové čtou pohádky
Druhou novinku najdete na programu také každý den a ještě k tomu zdarma. Budou to Odpolední večerníčky, během kterých budou číst slavní i neznámí otcové pohádky své vlastní i své nejoblíbenější. Zarezervovat čtení si tak můžete u Arnošta Goldflama, Jiřího Ornesta, Jana Buriana, Erazima Koháka a celé řady dalších. Můžete ale také, pokud jste otcem, uspořádat v rámci odpoledních večerníčků i své vlastní čtení, ale nezapomeňte dopředu kontaktovat pořadatele na emailu  bara.kalinova@vysehratky.cz. Počet posluchačů na jedno čtení je 35 a výhodu předběžné rezervace přes internet má pouze prvních 15 (každý den od 9.00 do 13.00), zbývající se musí nahlásit osobně v infostánku VyšeHrátek mezi 13.00 a 17.00.


Slavní tatínkové čtou pohádky dětem

Poslední novinkou bude Minifestival studentských autorských pohádek, který bude probíhat celou sobotu a jeho hlavním cílem je kromě pobavení publika i povzbuzení nové vlny české autorské pohádkové tvorby. Nejlepší pohádku budou vybírat paralelně děti i rodičové a vítěz soutěže získá 15 tisíc korun na přípravu další inscenace. Pokud se na festival vydáte právě o víkendu, můžete využít výhodné rodinné vstupné tzv. Krásnou vstupenku, která bude za 600 korun platit pro čtyřčlennou rodinu po celý den.

Novinky i stařešinky
Kromě vyjmenovaných novinek najdete v programu festivalu i již vyzkoušené pořady. Mezi jinými loni velmi oblíbenou naučnou atrakci z cyklu České státní svátky Osvoboď Prahu od nacismu nebo divadelní bojovku. Část festivalového programu (v dopoledních hodinách) bude stejně jako dříve i letos určena pro školy, které se zde mohou inspirovat v tom, jak interaktivně a poutavě doplňovat výuku a poměrně strohý výklad v průběhu školního roku. Bude tu také samozřejmě k dispozici občerstvení, takže vůbec nemusíte řešit, když se tu zdržíte tak dlouho, že už vám dojdou všechny připravené svačinky pro vaše dětičky.

Program a odkaz na rezervaci vstupenek najdete zde

Vyšehrátkovská adaptace znělky večerníčku


Mapa festivalu, zdroj: vysehratky.cz


Nákres jednoho z objektů v odpočívárně smyslů

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>