Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend: Zdravíme veterány!

2012-04-27 08:48

Historické automobily a historické tramvaje. Jaké to asi bylo v Praze na začátku minulého století? Iluzi cestování v čase si můžete vytvořit při závodu veteránů u Chvalské tvrze, nebo u bubenečské čističky odpadních vod. U příležitosti 100. výročí se otevřou brány vozovny Žižkov a i tam si prohlédneme vozový park veteránů. Kdo raději hlasy přírody, může se zúčastnit vítání ptačího zpěvu.

Sobota patří veteránům
Sobotní prohlídka staré čističky odpadních vod v Bubenči vás nezavede pouze do hlubin tajuplných soustav kanálů. Od 9.00 do 17.00 si tu kromě toho budete moci prohlédnout naleštěné exempláře starých automobilů. Od 14.00 do 14.30 navíc sledovat jejich spanilou jízdu od Císařského ostrova směrem k Výstavišti. Ale pozor, vzhledem k tomu, že o akci bývá velký zájem, je dobré rezervovat si vstupenky na prohlídku čističky zavčas! Podrobnosti najdete TADY.


Stará čistírna v Bubenči, under license wikimedia commons

Veteráni se v sobotu nebudou sjíždět jen u kanálů, jejich tradiční jízdu pořádají také v Horních Počernicích. Loni se do areálu Chvalské tvrze sjelo na 60 automobilů, motocyklů a dalších strojů, které “pamatovaly“ časy ještě před rokem 1950. Letos se navíc bude vzpomínat na motoristické výkony Bohumila Turka. Kdo zná, ví, kdo nezná, ten se dozví. O “Veteranparty“ v Horních Počernicích se více dozvíte ZDE.


(c)sxc.hu

Již 100 let uběhlo od otevření vozovny na Žižkově a komu je tato událost blízká, může využít možnosti podívat se do jejích útrob. V sobotu bude od 10.00 do 14.00 vystaven zdejší vozový park a z Olšanských hřbitovů se můžete na akci svézt nostalgickou linkou. Její jízdní řád a další podrobnosti o sobotě ve vozovně najdete ZDE.

Přivítejte jaro v ptačím zpěvu
Již dvacet let vycházejí zdejší ornitologové i laičtí obdivovatelé ptačího zpěvu kolem prvního květnového víkendu za ptačím hlasem. První z vycházek proběhnou již tuto sobotu, následující dva květnové víkendy budou vycházky další. Očekávejte, že si budete muset přivstat. V sobotu se půjde za ptactvem v Praze 12- Točné (sraz v 7.25 na konečné autobusu č.173 na Točné) a v Roztokách (sraz v 6.10 na zastávce autobusů č. 340 a 350 Roztoky- rozcestí Žalov). Veškeré podrobnosti k procházkám najdete ZDE – JE POTŘEBA POSUNOUT SE NA STRÁNCE HODNĚ DOLŮ!


Tros sketos – Ptačí nářečí

A poslední zpráva. Máme před sebou poslední víkend, kdy se do zoo můžete podívat ještě za staré vstupné. Od 1. května se návštěva o něco prodraží. Stránky pražské zoo najdete TADY.

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>