Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

VINOBRANÍ V EDENU

2013-09-12 11:40

20.9. - 21.9.2013
NC Eden

Vinobraní v Edenu představí Krále vín České republiky 2013

V pátek 20. září a v sobotu 21. září od 14 hodin proběhne před Nákupním centrem Eden v Praze ve Vršovicích již 4. ročník Vinobraní v Edenu, na kterém se představí nejlepší vinařství letošního ročníku vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky.

Vinobraní v Edenu je koncipováno jako volná degustace, vinný trh a výstava vín zároveň. Návštěvníci ochutnají nejlepší vína vinařského projektu Král vín České republiky, jež jim osobně představí zástupci nejúspěšnějších vinařství, která uspěla v jedné ze soutěžních kategorií, a to Nejlepší kolekce vín.

Jednotlivá vína v Edenu prezentují sami vinaři, se kterými se návštěvníci mohou podělit o své bezprostřední dojmy z degustovaných vzorků. Každé vinařství bude mít k dispozici jeden stánek, ve kterém nabídne svá vína jak k ochutnání, tak ke koupi. Vinobraní doplní občerstvení a pochutiny, které se k vínům samy nabízejí - sýry, olivy a uzenářské speciality. K vybraným vínům budou odborníci doporučovat vhodné sýry, které s nimi tvoří ideální chuťovou harmonii,“ říká Renata Nejtková, marketingová manažerka obchodních center Tesco, a dodává: „Vzhledem k tomu, že Vinobraní v Edenu proběhne v září, mohou se návštěvníci těšit i na burčák. O jeho kvalitu se postará tzv. "burčákomat" z Vinařství Valtice, což je nerezový, chlazený tank, který zaručuje správnou teplotu burčáku i jeho kvalitu.“

V kategorii Nejlepší kolekce vín soutěžila všechna vinařství, která přihlásila šest a více soutěžních vzorků. V první patnáctce se umístila jak velmi známá vinařství, tak ta, která si své jméno u zákazníků teprve získávají. S některými z nich se letos návštěvníci setkají právě na Vinobraní v Edenu. Jsou to například: Vinařství Konečný, Vitis, Vinařství Volařík, Vinařství Štěpán Maňák, Vinařství Vladimír Tetur nebo Morávia víno.

Vinobraní v Edenu doprovodí vystoupení folklórního tanečního souboru, škola degustace a soutěže o tématické ceny jako jsou vína, knihy o vínech nebo sommelierské potřeby. Na akci je jednotné vstupné 150 Kč.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>