Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend – Když víno teče proudem

2010-09-17 11:12

Následující víkend je z těch, kdy nevíte kam dřív, tolik se toho v ulicích města děje. Znalci sice říkají, že chcete-li dobrý burčák, musíte jet rozhodně na Moravu, pokud se vám ale z nějakého důvodu z Prahy odjíždět nechce, můžete zkusit štěstí i tady. Slavit o víkendu ale nebudou jen vinaři. Důvod k přípitku budou mít i příznivci psů, bio potravin, vaječných žloutků a alternativních způsobů dopravy Prahou.                          

Vinobraní v Praze
Tento víkend se slavnosti letošní úrody vína budou konat nejméně na sedmi místech Prahy. Časem by to mohlo být třeba tak, že se bude oslavovat všude. Ale to je prozatím jen rajská hudba budoucnosti. Zatím se musíme spokojit jen s lokálními oslavami. Začít můžeme hned v centru. Kampa  se v sobotu promění v moravskou vesnici, v parku budete potkávat tančící páry v krojích, neboť se tu budou konat Dozvuky Horňáckých slavností aneb II. Malostranské vinobraní.

Pokud vás to přestane bavit v údolí, můžete se přesunout do vrchu a vyšplhat se na Petřín, kde se bude odpoledne také popíjet. Více info zde. Velkolepé vinobraní bude jako každý rok i letos na náměstí Míru a nultý ročník připravují i na farmářském tržišti na Kubáni. Zahanbit se ovšem nechce nechat ani Praha 3. Když vás to přestane bavit na náměstí Míru, můžete to zkusit na náměstí Jiřího z Poděbrad a naopak.

Před radotínskou radnicí se příznivci perlivého a výbušného nápoje sejdou při burčákfestu. A pokud vás pohoršují lidové veselice, můžete se uchýlit na Žofín, kde se bude konat noblesní Prague wine festival.


(c) www.malostranskevinobrani.cz

Babí léto, dožínky a posvícení
Spolu s první úrodou je příhodné zároveň oslavit poslední dny letošního léta. Obzvlášť, pokud se obojí vydaří.  S burčákem v láhvi se proto můžete vydat třeba do Bohnic, kde proběhne tradiční hudebně-divadelní festival Babí léto.

Sportovně pojmou konec léta v Dolních Počernicích, ekologicky v Toulcově dvoře při Biojarmarku a DOŽÍNKOVÝCH SLAVNOSTECH. Na domácí zabijačku budou lákat do Kbel, v Karlíně zas Pivovarský klub natruc zorganizoval Minioctoberfest, takže ani pivaři nebudou v metropoli diskriminováni. Kromě vinobraní bude na Kampě dobíhat festival Česká chuťovka věnovaný regionálním specialitám.

Praha se opět zapojí do Evropského týdne mobility, v rámci něhož bude mimo jiné i Evropský den bez aut – to se v neděli autům a dalším čmoudilům uzavře celé Smetanovo nábřeží a budou se zde veselit všichni příznivci centra města bez aut. Více zde. Nezapomeňte samozřejmě na Rekonstrukci bitvy na Bílé hoře.

A na závěr tři opravdu speciální akce
1. Historicky největší sraz psů
– co k tomu dodat, psí láska kvete v každém věku. Ani hromadný sraz páníčků a jejich pejsánků ale není nic proti Žloutkománii. To se sejde na malostranské straně Karlova mostu skupina lidí, která začne vytvářet linii ze žloutků, ani nechci vědět, jestli sirových nebo vařených. Záměrem je vytvořit z nich cestičku až k Prašné bráně. Není zatím asi nic jiného, než snaha být zapsán v České knize rekordů. Asi taky vymyslím nějaký rekord – třeba ve vymýšlení rekordů. Dýňové hrátky a skákací boty v Botanické zahradě jsou proti tomu už jen slabý čajíček.

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>