Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Vinobraní v Praze, aneb kam na burčák (1)

2012-09-13 00:00

V Praze máme několik vinic, které vyrábí vlastní víno, nejen tam se budou konat v září vinobraní. Burčák je letos dobrý a sladký, nenechte se přemlouvat.

Víkend 14. -16. 9.
Nejvytíženější víkend, co se vinobraní týče, bude rozhodně třetí zářijový. V Praze se jich bude konat celkem sedm. Mezi nimi vyhlášené vinobraní v Troji, na Grébovce, na Pražském hradě, nebo na Petříně.

V Troji se s výsledky letošní vinné úrody potěšíte hned na dvou místech. Tradičně pořádá vinobraní Botanická zahrada, která představí víno z vinice sv. Kláry, ale přijedou i vinaři z Moravy a ochutnávat se bude samozřejmě i burčák. Vinobraní v Botanické zahradě potrvá od 15. do 16. 9.a více informací najdete TADY.

V neděli můžete zajít na vinobraní v zahradách Trojského zámku. Ve zdejším sklípku se dozvíte zajímavosti o víně a pro děti je po celý den připraven bohatý program. Podrobnosti o Trojském vinobraní najdete TADY.

Jako ve středověku si budete připadat ve vinici na Grébovce, kde každý rok připravují vinobraní tematicky laděné. Navíc po dobu trvání vinobraní vyhlašuje radnice tzv. Frýd, což kromě zákazu rytířských soubojů znamená, že byste na sebe navzájem měli být hodnější. A stačí třeba neparkovat na chodnících. Podrobnosti o vinobraní na Grébovce, které se koná v sobotu od 14.00, najdete TADY.

Z Grébovky to nebudete mít daleko na náměstí Jiřího z Poděbrad, kde se také bude konat velkolepé vinobraní. Bohatý kulturní program věnovaný době Karla IV. začíná už v pátek a potrvá do sobotních nočních hodin. Podrobnosti najdete TADY.


Jak vypadalo vinobraní na Grébovce loni? Lákavě!

Jak se lisovalo víno dřív, se můžete o víkendu dozvědět na Pražském hradě. Ukázky práce na historickém lisu a ochutnávky burčáku a hroznové šťávy budou probíhat po oba dva víkendové dny od 11.00 do 18.00. A to není vše, co vás tam čeká. Podrobnosti najdete ZDE.

V sobotu si z Pražského hradu můžete odskočit na Petřín,kde se bude konat vinobraní s burčákem a víny z Moravy a vyhlášenými pálenkami od Žufánka. Podrobnosti najdete TADY.

Na ochutnávky mydliňáků, burčáků po zlomení, ve varu, sladkých burčáků i mladých vín si zajeďte v sobotu do Radotína, kde se koná Radotínské burčákobraní, na které zve Český archiv vín. Milovníci perlivého zurčení v hlavě se potkají od dvou hodin odpoledne na náměstí sv. Petra a Pavla před Radotínskou radnicí. Podrobnosti najdete TADY.

Víkend 21. – 23. 9.
Kdo nestihne ani jedno vinobraní předchozí víkend, může tentokrát vyrazit na Kampu, nebo do Vysočan. Dozvuky Horňáckých slavností aneb Malostranské vinobraní se ponesou v duchu cimbálové muziky a budou se konat v sobotu od 14.00 v parku Kampa. Podrobnosti o programu najdete TADY.

Od pátku do neděle se můžete veselit ve vysočanské vinici Máchalka. Vysočanské vinobraní je již tradičně spojeno s rituálním zavíráním a otevíráním hory, průvodem a spoustou vína. Podrobnosti najdete TADY.

kaca

Komentáře (1)

Tennis Racket Accessories 2020-09-02 12:16:13
Tennis Racket Accessories – ADV Tennis:So you’re prepared to play tennis and are looking for that extra push for your next match. Tennis racket accessories can make all the difference in your game.

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>