Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Čas nezávazného hýření, čas bakchanálií

2011-09-14 10:44

Tradice karnevalového veselí u nás příliš nezakořenila a největší společnou oslavou v ulicích Prahy je obvykle Silvestr, který končí hromadou střepů na Staroměstském náměstí. Víno pijeme proti jiným evropským zemím dosti opatrně a zpívá se u toho většinou jen na Moravě. Září nabízí skvělou příležitost napravit si reputaci, Prahu ovinou pomyslné šlahouny vinné révy. Je čas vinobraní.

Vinobraný víkend – vínu neuniknete
Následující víkend je doslova vinný. Při troše štěstí váš pohár o víkendu nevyschne. A teď pěkně popořadě.

Vinobraní na Grébovce: Na Grébovce bude každoročně stylové vinobraní, letos 16. a 17. září. Částí programu budou provázet římští bohové, zazní Neptunova vodní harfa a na úplný závěr se rozproudí nadpozemská hra světel, stínů a barev. Kdo by si to mohl nechat ujít? Více o programu, který se rozlije až na náměstí Míru, ZDE.

Vinobraní na radnici: Na Novoměstské radnici naplnili poháry raději už uprostřed týdne a vsadili jednoduše na cimbálovku. Vinobraní tu trvá od středy 14. 9. do soboty 17. 9. U vstupu si zakoupíte skleničku a pak už jen tolik žetonků, kolik propijete. Podrobnosti najdete TADY.

Vinohradské vinobraní: Ani z Grébovky, ani z Novoměstské radnice to není daleko na náměstí Jiřího z Poděbrad. I zde se slavnosti pití vína zahalí do historické stylizace, podle programu to bude jakýsi průřez od gladiátorských zápasů, přes mušketýrské souboje až k renesančnímu tanci. V někom zkrátka víno posiluje tu agresivnější část a někoho ponouká k bezprostřednímu veselí. Program a další podrobnosti najdete TADY.

Pražský hrad: Kdo se na to cítí, může za vínem o víkendu 17. a 18. září vystoupat až na Pražský hrad. Nalévat se bude v prostoru Letní a Velké Míčovny v Královské zahradě. Organizátoři s programem mysleli i na děti, více se dozvíte ZDE.

Na Pražském hradě je také vinice, jak jistě mnozí víte. Vinice Svatováclavská, a proto zde bude kromě vinobraní v Královské zahradě ještě jedno zahájeno o víkendu 17. a 18. 9.  Více o Svatováclavském vinobraní, které se bude opakovat i následujíc víkend po tomto 24. a 25. 9. se dozvíte ZDE.


Stánky ve Svatováclavské vinici, zdroj: villarichter.cz

Klasika na Staromáku: Na Staroměstském náměstí se průběžně střídají trhy k nejrůznějším příležitostem. Proto nepřekvapí, že nechybí ani vinobraní. Mezi stánky s občerstvením najdete tentokrát i nabídku burčáku, vína z francouzských regionů Vallée du Rhône, Burgundsko či Champagne i vína z místních vinic. Za doprovodu odpoledního hudebního programu tu budete moci popíjet od 14. 9. do 26. 9.  

Víkend 23. – 25. 9.
Jestliže nestihnete žádné vinobraní o třetím zářiovém víkendu, můžete to napravit ten následující. Pokračovat budou slavnosti ve Svatováclavské vinici na Pražském hradě, viz výše, slavit se bude také na vinici Máchalka ve Vysočanech a na proseku zastihnete tradiční Svatováclavskou pouť.

Ve vysočanské vinici Máchalka je vinobraní každoročně spojeno s tradičním vinařským obřadem „Zavírání hory“, stejně tak je tomu i letos, kdy se tohoto obřadu můžete zúčastnit v pátek v 16.00. Ochutnávat víno z místní produkce budete moci ale po celý víkend. Více najdete TADY.

Pokud spíš než na víno raději na pouť, čtěte ZDE o Svatováclavské pouti na Proseku.

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>